Weleda

Konwój Muszkieterów

📅 środa 04.01.2012
Konwój Muszkieterów

4 stycznia wystąpi w Bolesławcu Teatr Wariaté ze spektaklem zatytułowanym "Zimowa Układanka".

Jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym, Fundacja działająca przy Grupie Muszkieterów organizuje akcję charytatywną Konwój Muszkieterów. Celem tej kampanii jest wspieranie najbardziej potrzebujących placówek opiekuoczo-wychowawczych i ośrodków pomocy społecznej z miast, w których działają supermarkety Intermarché i Bricomarché. W tym roku pod hasłem "Konwój Muszkieterów Dzieciom", kampania organizowana jest już po raz jedenasty.

W ciągu dziesięciu lat trwania akcji, Konwój Muszkieterów dotarł do blisko 1.500 placówek, w tym: domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, parafii oraz punktów PCK i Caritas, udzielając im wsparcia o wartości ponad 6 mln zł. –Z roku na rok rośnie liczba placówek, które korzystają z naszego wsparcia. Docieramy przede wszystkim do placówek znajdujących się w małych i średnich miejscowościach, które często zmagają się z problemami finansowymi i potrzebują wsparcia z zewnątrz. To nasi sąsiedzi, więc tym bardziej nie możemy zapominad o nich w tym świątecznym okresie – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

W tym roku, pomoc finansowa w wysokości 3,5 tys. złotych zostanie przekazana 243 placówkom, wskazanym przez właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché, w tym 37 z Dolnego Śląska. Łącznie do ośrodków w dolnośląskim trafi blisko 130 tys. zł. W Bolesławcu pomoc Muszkieterów otrzyma Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, wskazany przez właściciela Intermarché oraz Dom Dziecka św. Józefa Zgromadzenia zakonnego Sióstr Elżbietanek, wspierany przez właścicielkę Bricomarché.

Każdego roku staramy się wspierad inną placówkę, gdyż naszą intencją jest udzielenie pomocy wszystkim ośrodkom, opiekującym się dziedmi, które działają na terenie Bolesławca. W tym roku wybraliśmy Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych – wyjaśnia Łukasz Dudzic, właściciel supermarketu Intermarché w Bolesławcu.

W ramach tegorocznego Konwoju, Muszkieterowie przygotowali także niespodziankę dla najmłodszych. 4 stycznia w Cafe Hildegarda w Bolesławcu wychowankowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych oraz dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową – podopieczni Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski będą miały okazję uczestniczyd w wyjątkowych, interakcyjnych jasełkach. -„Zimowa układanka” to spektakl stworzony z myślą o najmłodszych widzach. Dzieci wraz z aktorami będą mogły układad na scenie ogromne klocki, które po złożeniu utworzą obraz przedstawiający jedną ze scen spektaklu – podkreśla Marek Cyris z Teatru Wariaté.

Dla wszystkich małych widzów przygotowaliśmy szereg niespodzianek, w tym konkursy z nagrodami oraz słodkie upominki. Mamy nadzieję, że przeżyją one jutro niezapomniane chwile – podkreśla Łukasz Dudzic. W trakcie spektaklu właściciel Intermarché uroczyście przekaże także, Zdzisławie Woźniak, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, czek o wartości 3.5 tys. zł.

Występy Teatru Wariaté, w ramach tej edycji Konwoju, można podziwiad w 15 miejscowościach w całej Polsce. Na Dolnym Śląsku, obok Bolesławca, Teatr wystawił spektakl "Zimowa układanka" także w Polkowicach oraz Świdnicy.

Więcej informacji na temat Konwoju Muszkieterów będzie można znaleźć na plakatach promujących akcję, w gazetkach handlowych, na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl oraz www.bricomarche.pl, a także w lokalnej prasie.