Akademia tańca
Konkurs z Białą Fabryką w tle 2013

📅 piątek 15.02.2013 do piątek 15.03.2013
Konkurs z Białą Fabryką w tle 2013

Z Białą Fabryką w tle – 2013 (15 lutego – 15 marca 2013 roku)

Przedmiotem konkursu „Z Białą Fabryką w tle” , podobnie jak w pierwszej edycji,  jest opowiadanie nawiązujące treścią do dziejów i charakteru naszego miasta, a więc również do specyfiki działalności Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Pierwszy komin fabryczny zadymił nad Łodzią w roku 1840 wyznaczając kierunek rozwoju „ziemi obiecanej” na następne sto kilkadziesiąt lat. Centralne Muzeum Włókiennictwa, które znalazło swoją siedzibę w szlachetnych murach Białej Fabryki Ludwika Geyera, przez 50 lat swojej działalności kultywuje tradycje włókiennicze naszego miasta we wszelakich możliwych aspektach.

Celem tej edycji konkursu jest zachęcenie młodych łodzian do bliższego poznania różnorodnych zjawisk, których wspólny mianownikiem jest włókiennictwo. Jest to bowiem bardzo specyficzna dziedzina działalności, współtworząca wiele obszarów ludzkiej cywilizacji, czego przykładem może być z jednej strony stanowienie impulsu rozpoczynającego rewolucję przemysłową i powstawania genialnych wynalazków, budowanie potęg biznesowych i ekonomicznych, z drugiej zaś strony inspirowanie całej gamy działań artystycznych.

Regulamin do pobrania

Więcej informacjii na stronie Muzeum.