Konkurs dla dzieci

📅 środa 12.01.2011 do piątek 25.02.2011
Konkurs dla dzieci

Z okazji 40-stej rocznicy śmierci Czesława Janczarskiego, która przypada 19 maja 2011 roku, a także przy okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków (18 kwietnia), pragniemy przypomnieć sylwetkę autora oraz jego wiersze na temat zabytków Polski.

Czesław Janczarski – m.in. twórca i redaktor dwutygodnika dla najmłodszych "Miś" oraz pomysłodawca literackiej postaci Misia Uszatka, wraz z Tadeuszem Kubiakiem wydali tomik wierszy pt. "Ptaki mówią po Polsku", opisujący różnorakie regiony Polski.

Wiersze te niechaj staną się inspiracją do pogadanek, warsztatów, zajęć, a później do prac plastycznych na temat znanych, malowniczych miejsc, obiektów, zabytkowych zabudowań w regionie Małopolski.

Termin nadsyłania prac: 25 lutego 2011
Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie www.sckm.krakow.pl oraz SCKM, ul. J. Dietla 53, Kraków, tel. (12) 430 65 36, e-mail: ewa-paluch@wp.pl