Weleda
Weleda Baby

Koncerty w Trójmieście

📅 niedziela 28.03.2010

W niedzielę 28 marca 2010 r. o godz. 12.00 w Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, odbędzie się drugi koncert z cyku Koncerty w Muzeum Miasta Gdyni – "Uśmiech wielkiej muzyki".

W muzyce szukamy przede wszystkim piękna, potem doskonałej formy i bliskości z dziełem – emocji, która nas wzrusza. Kompozytorzy w różnych formach przekazują swoje myśli, dążenia, niekiedy bardzo poważnie, ale nie brakuje dzieł, w których uśmiech i dowcip odbieramy szczególnie wyraźnie. W programie arie, duety, pieśni – m.in. "Kum i Kuma" i "Chochlik" S. Moniuszki, aria Papagena i duet Papagena i Papageny z "Czarodziejskiego fletu" W.A. Mozarta, aria Noriny z "Don Pasquale" G. Donizettiego, aria z "Pięknej Heleny" J. Offenbacha, duet z "Hrabiny Maricy" E. Kálmána oraz muzyczny żart "Bułeczka z masłem" na fortepian W.A. Mozarta. Muzyczne uśmiechy słać będą; Natalia Krajewska – Kitowska – sopran, Marcin Pomykała – tenor, Marcin Miloch – baryton, Emilia Grażyńska – fortepian. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska – Sutt. Obowiązują bilety wstępu do muzeum. Koncerty w Muzeum Miasta Gdyni dofinansowane są przez Urząd Miasta Gdyni.

Oddziału S.P.A.M.

Grzegorz Sutt

Miejsce koncertów – Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia.
Koncerty są bezpłatne, obowiązuje bilet wstępu do Muzeum – cena 7 zł normalny i 4 zł ulgowy. Ilość miejsc ograniczona do 120 osób.
Bilety można nabywać (maksymalnie 3 na osobę) w kasie Muzeum, od wtorku 23 marca w godz. 10-17. Informacje pod nr tel. 58 66 20 955.
Projekt dofinansowany przez Miasto Gdynia.

Zapraszamy serdecznie!

www.muzeumgdynia.pl