Weleda

koncert dla dzieci w warszawie

📅 niedziela 18.04.2010
koncert dla dzieci w warszawie

Poranek poprowadzi Kapela Mazowiecka.
Skład instrumentalny Kapeli to jeden z najstarszych i najbardziej charakterystycznych dla północnej części regionu. Skrzypce pierwsze, skrzypce sekund i kontrabas/basetla to zespół wspominany przez najstarszych mieszkańców północnego Mazowsza jako „najdawniejszy”. Dodatkowo dochodził klarnet w stroju C. Basetla mogła być mała (przypominająca wiolonczelę) lub duża (jak kontrabas). Jednym z najbardziej ulubionych tańców, przy których dawniej bawiono się to „kujawiak”. Taniec ten jest jedną z odmian nieparzystego, wirowego tańca najbardziej rozpowszechnionego na Mazowszu. W pamięci mieszkańców zachował się jeszcze jeden ciekawy taniec o nazwie „obertas”. Jest to kolejny rodzaj powszechnego w regionie nieparzystego tańca. Melodie do tego tańca w swoim charakterze i tempie można umiejscowić pomiędzy „kujawiakiem” a „oberkiem”.
Repertuar Kapeli Mazowieckiej to właśnie kujawiaki, obertasy, okrąglaki (taniec kurpiowski), oberki i melodie do chodzonego (polonez, polski), tańca, który już obecnie został zupełnie zaniechany. Oprócz tego Kapela gra takie tańce jak: żabka, polka-mazur, polka, powolniak, owczarek, żuraw, mazur, mazurek.

Bilety 10 zł
Rezerwacje: (22) 811-01-05

Dom Kultury Świt, Wysockiego 11
18 kwietnia, godz. 12:00

Uwaga! Rozdajemy zaproszenia!

Spośród osób, które do piątku do godziny 11tej przyślą na adres konkurs@miastodzieci.pl zgłoszenie (w temacie "PORANEK MUZYCZNY") rozlosujemy pięć podwójnych zaproszeń na imprezę.

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej drogą meilową, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej 🙁