Koncert dla dzieci w cyklu: „To jest taki dom zaklęty, w którym grają instrumenty”

📅 poniedziałek 07.06.2010
07 czerwca 2010, godz.10.00

W programie: Koncert pt. "Sceny dziecięce" -muzyka Roberta Schumanna

Aleksandra Baron-fortepian
Aleksandra Batog-altówka

Wstęp wolny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc.

więcej informacji: beata@chck.pl, tel. 032 349 78 78

ALEKSANDRA BARON
Ukończyła Państwowa Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Żorach, pod kierunkiem mgr Jadwig i Barańskiej.
Obecnie jest studentką V roku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Hanny Kryjak. Jest laureatką Ogólnopolskiego
Konkursu Pianistycznego w Żaganiu oraz Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Płocku.
Koncertowała z Żorską Orkiestrą Kameralną, orkiestrą kameralną Filharmonii Śląskiej oraz NOSPR-u.Występowała m.in. w Polsce, we Francji, Włoszech oraz na Węgrzech.Brała udział w międzynarodowych, mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych m.in. przez Adama Wodnickiego, Aleksieja Maxymowa, Wiesława Szlachtę, Andzreja Jasińskiego, Dang Tai Son′a oraz Aleksieja Orłowieckiego.

ALEKSANDRA BATOG jest absolwentką wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie altówki prof. Zygmunta Jochemczyka oraz studiów podyplomowych w zakresie kameralistyki na tejże uczelni, które ukończyła pod kierunkiem Marka Mosia.
Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach interpretacji muzycznej m.in. w Łańcucie, Gorlicach, Nowym Jorku.

Muzyka kameralna zawsze była jej pasją: jako kameralistka wiele koncertowała z pianistami; Zofią Antes i Marcinem Sikorskim, z którym w 1995 roku została wyróżniona na Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi. a obecnie często występuje w trio harfowym z flecistką Alicją Molitorys i harfistką Agnieszką Kaczmarek-Bialic.

Główną domeną jej aktywności artystycznej jest kwartet smyczkowy.
Od 1997 roku jest altowiolistką Kwartetu Akademos, z którym wykonała ponad pięćset koncertów w kra­ju i zagra­nicą, brała udział w ogólnopolskich  międzynarodowych festiwalach i konkursach mu­zycznych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Wraz z kwartetem koncertowała w ośrodkach muzycznych Austrii, Czech, Niemiec, Litwy, Słowacji, Białorusi, Rumunii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA, wystąpiła dwukrotnie w Carnegie Hall w Nowym Jorku w ramach Emerson String Quartet Young Artists Concerts, a także nagrała trzy płyty CD z dziełami: Beethovena, Szymanowskiego, Szymańskiego i Vivaldiego.

Jest również współautorką cyklu koncertów dla dzieci "To jest taki dom zaklęty w którym grają instrumenty" oraz takich przedsięwzięć kulturalnych jak: „Nie dla Elizy" – Beethoven i arcydzieła XX wieku, „Letni Festiwal Arcydzieł Kameralistyki".

Organizator projektu: Śląskie Towarzystwo Muzyczne, Chorzowskie Centrum Kultury
finansowanie projektu: Miasto Chorzów