FMH mobile

📅 wtorek 21.12.2010

21.12.2010 r.

JASEŁKA W KOLOROWYM PRZEDSZKOLU

21 grudnia 2010r. o godzinie 11.00 rozpocznie się uroczyste PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE w „Kolorowym Przedszkolu” dla Dzieci o Specjalnych Potrzebach Rozwojowych w Łodzi, przy ul. Kościelnej 6.

Przedszkolaki wraz z rodzicami do występu przygotowywały się kilka tygodni. Piękna scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, a przede wszystkim nasze maluchy przeżywające magię Bożego Narodzenia, to powód dla którego warto nas odwiedzić w tym szczególnym dniu. Przedstawienie będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla naszych milusińskich, jak i ich rodziców, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przewidziana jest także wizyta Świętego Mikołaja, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie, oraz świąteczny poczęstunek dla przybyłych gości.

Na tę szczególną dla naszych maluchów uroczystość zaprosiliśmy m.in.: Prezydenta Miasta Łodzi Panią Hannę Zdanowską, Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia, Wice Prezydentów Miasta Łodzi Panią Agnieszkę Nowak i Pana Krzysztofa Piątkowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi Pana Tomasza Kacprzaka, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi Pana Czesława Telatyckiego, Dyrektora Łódzkiego Oddziału PFRON Pana Władysława Skwarkę, Rzecznika Osób Niepełnosprawnych Panią Ewę Ściborską, Dyrektora Wydziału Wspierania Edukacji Kuratorium Oświaty w Łodzi Panią Irenę Przybyłek, Kuratora Łódzkiej Oświaty Pana Jana Kamińskiego, Przedstawicieli Kuratorium Oświaty Panią Barbarę Łaską i Jarosława Owsiańskiego, Dyrektora Wydziału Edukacji Panią Beatę Florek, Panią Poseł na Sejm RP Iwonę Śledzińską-Katarasińską, Radnego Platformy Obywatelskiej Pana Tomasza Sadzyńskiego, Radną Platformy Obywatelskiej Panią Wiesławę Zewald,  Radnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Pana Macieja Rakowskiego, Księdza Prałata, Proboszcza Parafii NMP Józefa Masłowskiego, dlatego jeszcze raz SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
___________________
Przypominamy, że powstałe przy Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat" – „Kolorowe Przedszkole" to wyjątkowy projekt dotowany z funduszu PFRON, który służy wczesnej, przedszkolnej rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym. Placówka pracuje Metodą Nauczania Kierowanego i jest w pełni dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, oraz wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny. Ideą tego systemu jest integracja działań rehabilitacyjnych, edukacyjnych oraz społecznych, podejmowanych na rzecz niepełnosprawnego dziecka i jego rodziny w tym samym czasie i miejscu. Ponadto dzieci mają zapewnioną fachową opiekę rehabilitacyjną, logopedyczną i psychologiczną. Pobyt w placówce jest bezpłatny,  a obecnie do przedszkola uczęszcza 21 milusińskich, jednak ze względu na duże zainteresowanie wśród rodziców zaplanowane jest od 1 marca 2011r. utworzenie kolejnej (już czwartej) grupy przedszkolnej. Naszym najnowszym projektem jest otwarcie szkoły dla najstarszych wychowanków, aby mogli, tak jak do tej pory, korzystać z kompleksowej rehabilitacji, zdobywać nowe umiejętności i dorastać w gronie rówieśników.

– Nasze przedszkolaki „starzeją się” i mają coraz większe potrzeby. Bardzo chcielibyśmy móc uruchomić kolejny etap kształcenia. We wrześniu b.r. została zarejestrowana szkoła podstawowa, opracowaliśmy także program kształcenia, brakuje nam tylko miejsca, żeby od nowego roku szkolnego placówka zaczęła funkcjonować – mówi Izabela Jachim-Kubiak Prezes Fundacji „Kolorowy Świat” – Mamy nadzieję, że w „KOLOROWEJ SZKOLE” dzieci nie tylko będą się uczyć, ale też i bawić, nabywać umiejętności z zakresu samodzielności, kreatywności oraz funkcjonowania w grupie. Chcemy przygotować je do integracji ze społeczeństwem, co w przyszłości otworzy dla nich świat – KOLOROWY ŚWIAT.

Kolorowe Przedszkole" dla Dzieci o Specjalnych Potrzebach Rozwojowych
Łódź, ul. Kościelna 6