Weleda
Weleda Baby

Kinowe południe dla najmłodszych w Kinie BODO – rozdajemy zaproszenia!

Łódź, ul. Rewolucji 1905 roku 78/80
📅 sobota 28.05.2016
Parauszek i przyjaciele - scena z filmu
28.05.2016, godz. 12:00

„Parauszek i przyjaciele” – to serial w pełni realizowany w technice lalkowej. Tytułowy bohater to mały zajączek, mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Kompanami Parauszka są: Zajączka Usia, Sroka Madzia, Łoś Łopatek, Bóbr Klepek, Wiewiórka Kitka, Wilk Waldek, Lis Fredek i Miś Benek. Losy dziewiątki bohaterów obserwuje wszechwiedząca, mądra Sowa Uhu, która komentuje wydarzenia z punktu widzenia dorosłego. Każdy z odcinków w przystępny dla dzieci sposób porusza takie problemy, jak szacunek, przyjaźń, tolerancja, odwaga, wytrwałość czy mądrość. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad życia społecznego, działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły. „Parauszek i przyjaciele” to powrót do mądrej dydaktyki, podanej w sposób dostosowany do współczesnych realiów.

Odc. 1 – Okulary

W Naszym Lesie szykują się wielkie piłkarskie zawody. Wszyscy wezmą w nich udział – jedni jako kibice, inni jako zawodnicy. Do trenującego Lisa i Wilka chce przyłączyć się Wiewiórka Kitka. Chłopcy jednak twierdzą, że…wiewiórki nie odróżniają piłki od orzecha! Do tego Kitka gubi okulary i zupełnie nic nie widzi. Czy uda jej się udowodnić wszystkim, że jest doskonałym sportowcem? Przypowieść o tym, że każdy zasługuje, aby dać mu szansę.

Odc. 2 – Urodzinowa przejażdżka

W dzień urodzin Parauszek zupełnie zapomina o swoim święcie, przejęty uruchomieniem nowego samochodu. O poranku przybiega do niego zrozpaczona Madzia, która zgubiła pewną szkatułkę. Wspólnie z Usią wyruszają na poszukiwania. Okazuje się, że szkatułka już ma znalazców, którzy chcą dokonać wymiany…Opowieść o tym, że dobro zawsze do nas wraca.

Odc. 3 – Zguba

Każdy z nas ma jakieś własne skarby. Bóbr Klepek ma szklaną kulę, którą dostał w prezencie od Parauszka. Pewnego dnia Klepek niefortunnie gubi swój skarb. Kula wędruje w ręce coraz to nowych znalazców, którzy chcą ją zatrzymać. W końcu zguba trafia w łapki Usi. Czy uda jej się odnaleźć prawowitego właściciela? Przypowiastka o tym, że nie można sobie przywłaszczać znalezionych rzeczy.

Odc. 4 – Bursztynowa wróżka

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

W lesie odbywa się festyn, na który każdy z przyjaciół przygotowuje coś specjalnego. Lis z Wilkiem urządzają stanowisko magiczne, którego główną atrakcją jest automat przepowiadający przyszłość – bursztynowa wróżka. Automat nie działa jednak samodzielnie. Bursztynową wróżkę obsługuje tak naprawdę siedzący w jej wnętrzu Wilk, który z pomocą Lisa „przepowiada” przyjaciołom ich przyszłość, daje rady i odpowiada na różne pytania. Mieszkańcy lasu łatwo nabierają się na kłamstwa Wilka, oddając mu w zamian słodycze i przysmaki. Usypia to czujność magików, którzy zaczynają być coraz bardziej pazerni i nieostrożni. W końcu przyjaciele nabierają podejrzeń i kłamstwo zostaje odkryte. Parauszek z przyjaciółmi postanawiają dać nauczkę oszustom. Przenoszą zamkniętych w bursztynowej wróżce Lisa i Wilka na łódź, udając, że chcą spuścić zepsuty ich zdaniem automat z nurtem rzeki. Przerażeni fałszywi magicy w końcu wydostają się z automatu, a mieszkańcy lasu nakazują im oddać wszystkie wyłudzone smakołyki. Lis i Wilk przekonują się na własnej skórze, że kłamstwo ma krótkie nogi.

Odc. 5 – Leśny teatr

Parauszek postanawia wystawić w lesie przedstawienie teatralne. Jednak podczas prób nic nie układa się tak jak powinno. Występujący w roli narratora Lis dostaje czkawki, wcielający się w rolę smoka Łoś nie może zapamiętać kwestii, a grający rycerza Wilk wstydzi się i nie chce mówić. Sytuacja wydaje się beznadziejna, jednak Parauszek z Usią postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i stawić wspólnie czoła problemom. Przyjaciele dzielą się obowiązkami i pomagają aktorom przygotować się do ról. Największy problem – czkawka Lisa – rozwiązuje się przez przypadek. Wyleczony przez Parauszka z nieśmiałości Wilk tak sugestywnie odgrywa swoją rolę, że Lisowi z przejęcia przechodzi czkawka. Wszystkie problemy zostają rozwiązane, przedstawienie wychodzi idealnie, a wspólny cel – zostaje w końcu osiągnięty.

UWAGA! ROZDAJEMY ZAPROSZENIA!

Jak zdobyć jedno z dwóch podwójnych zaproszeń na seans 28 maja? Wystarczy wysłać maila na adres karolina@miastodzieci.pl koniecznie podpisanego imieniem i nazwiskiem, z  hasłem konkursowym:

PARAUSZEK

Losowanie odbędzie się w piątek o 12.00.
Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.