Weleda

Kids Design Space – Projekt X-Y-Z

📅 sobota 24.10.2015
Kids Design Space – Projekt X-Y-Z

Przestrzeń gabaryt, rozmiar, wymiary, długość, grubość, objętość, kształt, zarys, szerokość. Każdy przedmiot posiada wymiary X-Y-Z wartość fizyczną w przestrzeni. Ta wartość określa ile przestrzeni zajmuje konkretny przedmiot, rzecz, z przestrzeni którą używamy na co dzień. Ta wiedza przybliży nam stworzenie potrzebnych i ważnych rzeczy, takich które wpisują się w naszą przestrzeń nie zakłócając harmonii, dodając nowej funkcjonalności.

Na warsztatach odkryjemy ile niepotrzebnych rzeczy nas otacza i jak można to zmienić. Doświadczymy pracy z prawdziwym materiałem, narzędziami. Zaprojektujemy, wymodelujemy nowy wymiar X-Y-Z, czyli nowy potrzebny i ważny obiekt codziennego użytku.

Termin: 24.10.2015r. SOBOTA
Godzina: 10:00-16:00
Cena: bezpłatne
Etap: KREOWANIE
Grupa tematyczna: DESIGN
Wiek dzieci: 11-14 lat
Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, 50-207 Wrocław
Organizator: Fundacja Open Mind & CRZ Krzywy Komin

Wystawa finałowa I etapu projektu odbędzie się w dniach 11-13 grudnia 2015. Więcej szczegółów już wkrótce!

Prowadzący:
KUBASEK STUDIO zajmują się projektowaniem wzornictwa przemysłowego. Głównym celem projektowym jest uwzględnienie człowieka i jego potrzeb. W 2010 roku dzięki wiedzy i kompetencji nowych członków, studio poszerzyło swoją aktywność projektową o psychologiczno-społeczną oraz ergonomiczną analizę dotycząca produktów codziennego użytku dla dorosłych i dzieci. Studio zaprojektowało szereg produktów dla wiodących przedsiębiorstw na polskim i międzynarodowym rynku, m.in. Tensator, Magit, Meble VOX, Orlański, Rossmann, Promad, Agrecol, Green Wave, Victor International. Współpracujemy z Gminą Wrocław przy rewitalizacji oraz rozwoju dzielnic Wrocławia. Wraz z Politechniką Wrocławską oraz Wrocławskim Parkiem Technologicznym zajmujemy się projektowaniem robotów społecznych. Projekty Kubasek Studio prezentowane były m.in. na Arena Design Poznań, London Science Museum, Museum of Science and Industry – Chicago, FLASH on Innovations-Technology-Machines – Polska, Technology ISH Exposition Frankfurt, CEBIT Hannover, Robots on Tour, Zurich, Szwajcaria. Od 2012 roku Studio tworzy własną markę produktów dla dzieci pod nazwą ZIAJOK, która cieszy się zainteresowaniem na rynku europejskim, jak i poza nim.
Krzysztof Kubasek – projektant produktów codziennego użytku, doktorant oraz wykładowca Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im Eugeniusza Gepperta oraz Poznańskiej School Of Form. Absolwent Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Katedrze Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Na Akademii Sztuk Pięknych prowadzi naukowe badania doktorskie na temat zrównoważonego rozwoju w produkcji produktów codziennego użytku. Wraz z Politechniką Wrocławską oraz Wrocławskim Parkiem Technologicznym zajmuje się projektowaniem robotów społecznych m.in robot FLASH wielokrotnie prezentowany oraz nagradzany na Świecie. Angażuje się w szereg eksperymentalnych wydarzeń projektowych. Na co dzień tworzy muzykę elektroniczną, maluje abstrakcje oraz biega.
Małgorzata Pawlak-Kubasek – psycholożka. Absolwentka University of Glamorgan w Walii oraz Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalności psychologia społeczna. Propaguje nurt psychologii pozytywnej oraz rozwoju przez całe życie. Współpracuje z młodzieżą oraz dorosłymi w różnych sferach życia, prowadząc ich przez rozwój osobisty. Ekspert cyklu warsztatów psychologiczno-wychowawczych „Wychowanie w kinie" w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej organizowany przez Nowe Horyzonty oraz Gminę Wrocław. Ekspert ds.oceny psychologicznych aspektów produktów projektowanych dla dzieci i dorosłych w Kubasek Studio. Współtwórca marki produktów dziecięcych ZIAJOK. Jej motto to: „Jesteś znacznie lepszy niż ci się wydaje!"
www.kubasekstudio.com

Obowiązują zapisy na stronie: http://www.krzywykomin.pl/projekt-x-y-z/