Jesień plecień autorstwa Margarett Borroughdame

wtorek 29.11.2016 do czwartek 15.12.2016

Jesień plecień Margarett Borroughdame

„Jesień plecień” to feeria kolorów, to brykanie po szeleszczących dywanach i pomarańczowe od dyń domy. To rude wiewiórki w parkach objadające się orzechami, ostatnie motyle na astrach i zabawy kasztanowymi ludkami. Jesień plącze dni słoneczne z deszczowymi, dodaje do nich szczyptę szronu, owija babim latem i smakiem powideł śliwkowych. Taka jest jesień, „Jesień plecień” – album wierszy jesiennych dla dzieci!

Jak pisze Pani Ewa Gruda – Kierownik Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie: Książki Margarett Borroughdame mają dobrą energię. Niezależnie od tego, czy za oknem jesienne drzewa płoną w słońcu różnymi odcieniami czerwieni, czy też wokół panuje szarość i jesienna plucha, wiersze zebrane w tomiku „Jesień plecień” nastrajają optymizmem i każą spojrzeć na tę najmniej lubianą porę roku nieco łaskawszym okiem. Jesień z wierszy Margarett Borroughdame jest kolorowa, radosna i pełna uroku. Pachnie kasztanami, powidłami śliwkowymi i dyniową zupą.  Przede wszystkim zaś zaprasza dzieci do zabawy i do uważnej obserwacji przyrody – małych zwierząt, kwiatów, babiego lata…

Dzieci kochają jesień i uwielbiają rysować. Dlatego kiedy wydawnictwo MBBooks rozpisało w czerwcu 2016 roku ogólnopolski konkurs dla bibliotek publicznych i szkolnych na rysunki do albumu wierszy jesiennych, kilkaset dzieci z całej Polski przysłało swoje prace. Te nagrodzone znalazły się w bogato ilustrowanej książce. Konkursowi patronowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie.

Jesień plecień jest czwartym z serii albumów wierszy dla dzieci na cztery pory roku, obok Wiosny radosnej, Rozkosznego lata i Nie takiej mroźnej zimy.

Więcej informacji: www.mbbooks.eu

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie