Nie taka mroźna zima – album wierszy zimowych

📅 czwartek 05.05.2016 do środa 25.05.2016
Nie taka mroźna zima książka dla dzieci
„Nie taka mroźna zima” – album wierszy zimowych autorstwa Margarett Borroughdame to „migawki” o zimie pisane słowem, rysunkiem i zdjęciami. To książka nie tylko na zimowe wieczory! Autorka zamyka w 15 wierszach „wszystko to” co w zimie najradośniejsze i najzabawniejsze. Przekonuje, że Mikołaj jest naprawdę, i że gwiazdkowe prezenty są również dla tych którzy byli troszkę niegrzeczni. Zachęca dzieci do aktywności: do  szukania ścieżek ze ślizgawkami, jazdy na sankach, na łyżwach, na nartach.

Zachęca do cieszenia się „małymi wielkimi” zimowymi rzeczami: do porównywania płatków śniegu,  i do łapania ich w biegu, spacerowania po skrzypiących iskierkach brokatu, „turlajek” w białym puchu, rzeźbienia aniołów w wielkich zaspach śniegu, spędzania rodzinnych wieczorów przy kominku i konfiturach z malin oraz do tworzenia własnych zimowych albumów. Na ostatnich stronach „Nie takiej mroźnej zimy” jest miejsce na własną twórczość małych czytelników – dzięki napisaniu własnego wiersza o zimie i wklejeniu własnego zdjęcia dzieci będą czuły, że album należy do nich i jest wspaniałym wspomnieniem zimowych chwil.

Kto najbardziej cieszy się z zimy? Dzieci oczywiście! Nikt tak nie czeka na śnieżkowe bitwy, nikt z takim zaangażowaniem nie lepi bałwana ani nie zjeżdża na sankach z taką pasją. A przecież zima to także ukochane przez wszystkie dzieci święta i długie rodzinne wieczory przy pachnących słońcem domowych powidłach. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na kartach książki. A czego tutaj na pewno nie zabraknie? Dziecięcej radości!
(Anna Perlińska-Supeł, Redaktor naczelna „Miasto Dzieci”, www.miastodzieci.pl

Nie taka mroźna zima
Autor: Margarett Borroughdame
Wydanie I, 2016, MBBooks, www.mbbooks.eu
Wymiar 200×200 mm, 36 stron,
oprawa twarda, tektura 2 mm,
okładka mat + lakier UV,
wiek czytelnika 4-10 lat

„Nie taka mroźna zima” jest albumem z serii wierszy dla dzieci na cztery pory roku autorstwa Margarett Borroughdame. Każdy album to 15 wierszy, w sumie 60, pokazujących uroki danej pory roku z punktu widzenia dziecka. W skład serii wchodzą: „Nie taka mroźna zima”, „Wiosna radosna”, „Rozkoszne lato”, „Jesień plecień”.

Albumy wierszy dla dzieci mają oryginalną formę: to połączenie słowa, rysunku i fotografii. Angażują dziecko na wielu płaszczyznach, pobudzają wyobraźnię, stymulują. Wiersze Margarett Borroughdame to podróż przez każdą porę roku, migawki tematów charakterystycznych dla danej pory roku ujęte z perspektywy dziecka. Mówią o sprawach dziecka, odnoszą się do jego świata. Są lekkie, ciepłe, radosne, traktują o małych wielkich rzeczach. Rysunek na okładkę każdego albumu wykonały dzieci, a ilustracje wierszy przypominają te narysowane ręką dziecka. Na końcu każdego albumu znajduje się miejsce na własny wiersz i zdjęcie małego czytelnika – to prowokacja do własnej twórczości.