Jednodniowe szkolenie dla rodziców dzieci 0-6 lat

📅 wtorek 05.04.2011 do niedziela 17.04.2011
Jednodniowe szkolenie dla rodziców dzieci 0-6 lat
17 kwietnia 2010 (godz. 9.oo-17.oo) – Inteligencja emocjonalna – wychowanie z sukcesem
15 kwietnia (godz. 17.00-20.30) – Wykład wprowadzający
"Sukces życiowy co najwyżej w dwudziestu procentach zależy od IQ. W takim razie pozostaje jeszcze osiemdziesiąt procent innych oddziaływań – grupa czynników nazywana inteligencją emocjonalną." Daniel Goleman "Inteligencja emocjonalna"
Na zajęciach znajdziesz odpowiedzi na Twoje problemy oraz na pytania:
·  Jak wydawać dziecku polecenia, aby wykonywało je z zaangażowaniem?
·  Jak nauczyć dziecko radzenia sobie ze złością i agresją?
·  Czy stosować kary i nagrody, jak i dlaczego?
Ludzie, którzy nie znają siebie, swoich uczyć, myśli, pozwalają innym decydować o tym, co mają robić. Nie potrafią wtedy znaleźć własnego szczęścia. Pomóż dziecku poznać się, a nie oceniać. Pokaż dziecku, że nie ma błędnych odpowiedzi, niewłaściwych zachowań. Zrób to, zanim pójdzie do szkoły, gdzie na każdym kroku będzie oceniane i poddawane krytyce.
Nowy wiek jest erą ponownego odkrycia przez człowieka swojego wnętrza. Poszukujemy miłości, akceptacji i szacunku i tego pragniemy dla naszych dzieci. Nie chcemy wychowywać dzieci metodami naszych rodziców. Czujemy, że zasługują one na szacunek i wolność, zamiast podporządkowania i rygoru. Nie chcemy stosować metod siłowych, jednak często nie wiemy, czym je zastąpić. Chcemy znaleźć sposób, który nie będzie zmuszał nas do narzucania dziecku naszej woli, ani nie będzie oznaczał dla nas rezygnacji z naszych zasad i pragnień. Szukamy porozumienia w relacjach z naszymi dziećmi, ale często stosujemy rozwiązania siłowe. Próbujemy zdominować słowem, zastosować szantaż emocjonalny lub kary. Wkroczenie na wojenną ścieżkę sprawia, że oddalamy się od siebie. Dziecko zamiast być lepsze, samo stosuje nasze metody i zmusza nas do stosowania coraz silniejszych środków perswazji.
Jak przerwać to błędne koło? Kiedy zamiana kar na nagrody jest skuteczna na dłuższą metę? Jak mówić, aby dzieci nas słuchały? Jak radzić sobie z agresją dziecka, czy powinno się ją tłumić, czy raczej pozwolić dziecku wyrazić żal, złość, bezsilność? Czy dzieci faktycznie są "niegrzeczne" ? Czy uzasadniać swoje decyzje, czy pozwalać dziecku decydować?
Zajęcia trwają około 12 godzin, w tym 4 godziny wykład wprowadzający oraz 7,5 godzin warsztaty i kosztują 420 zł – pojedynczo lub 360 zł – w pakiecie.
Liczba miejsc jest ograniczona (18 osób).