Jak postaci z kreskówek mogą inspirować? Odkryj moc małych bohaterów razem z Batwheels
Akademia tańca
FMH mobile

📅 wtorek 01.10.2024 do środa 09.10.2024
supermoce! Zabawy inspirowane kreskówką Batwheels
Jaką lekcję dzieci mogą wynieść z kreskówek? Nawet niepozorni bohaterowie mają wielką moc! To przesłanie, jakie niesie ze sobą animacja „Batwheels”, której drugi sezon można od 23 września oglądać na kanale Cartoonito oraz na platformie Max.

Kim są Batwheels? To wyjątkowa ekipa superpojazdów, bez których znani herosi z uniwersum DC nie poradziliby sobie podczas specjalnych misji! Kiedy Batman, Robin i Batgirl walczą ze złoczyńcami, Batwheels dbają o bezpieczeństwo Gotham City. Kreskówka jednocześnie bawi i uczy – wartości edukacyjne serialu są subtelnie wplecione w fabułę. Jak Batwheels mogą inspirować najmłodszych?

1. Współpraca ponad rywalizacją
    W „Batwheels” każdy bohater ma swoje zadania, a sukces zależy od współpracy! Dzieci uczą się, że bycie liderem to nie wszystko – to różnorodność i wspólne działanie są kluczowe. Przykład? W drugim sezonie „Batwheels” w jednym z odcinków Bibi uczy się, że najlepsze rezultaty będzie w stanie osiągnąć nie podczas rywalizowania z Nightbikiem, a… dzięki współpracy z motocyklem. Wzajemne wsparcie bohaterów jest gwarancją prawdziwego sukcesu.
  2. Warto być odpowiedzialnym
    Wielu bohaterów kreskówek staje przed trudnymi wyborami, które kształtują ich postawy – nie inaczej jest w przypadku Batwheelsów. W jednym z odcinków nowego sezonu Batwing i Goldie stają przed dylematem: walczyć o zwycięstwo w konkursie czy pędzić na pomoc Batmanowi? To lekcja dotycząca odpowiedzialności – to właśnie ona jest wartością, którą warto pielęgnować w trosce o dobro przyjaciół. W tym wypadku prawdziwa odwaga to nie walka ze złoczyńcami, a podjęcie ważnej decyzji.
    To, jak ważna jest odpowiedzialność – także za swoje czyny – widoczne jest także w innym z nowych odcinków serialu. Kiedy Redbird zabiera bez pytania ulubioną zabawkę Buffa i przypadkowo ją gubi, nie ucieka przed odpowiedzialnością. Przyznaje się do błędu mimo świadomości, że przyjaciel może być na niego zły. Szczerość jednak popłaca, a cała sytuacja ma szczęśliwe zakończenie.
  3. Kreatywność to prawdziwa supermoc
    Bohaterowie „Batwheels” muszą często mierzyć się z sytuacjami, które wymagają szybkiej adaptacji do nowych warunków. Zamiast poddać się, uruchamiają swoją wyobraźnię i zastanawiają się, jak przekuć trudności… w korzyści! Przykład? Kiedy Buff staje przed wyzwaniem uratowania miasta przed Grundym, który niszczy miasto, bohater znajduje inteligentne rozwiązanie, dzięki któremu stawia kres chaosowi bez użycia przemocy. W ten sposób kreskówka dodatkowo udowadnia młodym widzom, że siła fizyczna nie jest rozwiązaniem, a często to właśnie kreatywność umożliwia rozwiązanie problemu.
  4. Masz wpływ na świat!
    Nawet najmniejszy bohater ma w sobie ogromną moc, którą może zmienić otaczający świat. Bycie bohaterem wcale nie wymaga nadludzkich umiejętności czy zdolności – Batwheels udowadniają, że nawet najbardziej niepozorna postać ma światu coś unikalnego do zaoferowania. Współpraca, przezwyciężanie trudności i otwartość na świat sprawiają, że postaci stają się prawdziwymi bohaterami.

Odkryj moc małych bohaterów razem z Batwheels

Bohaterowie „Batwheels” pokazują, że nie zawsze chodzi o spektakularne wyczyny –supermocami można wykazać się także w codziennych sytuacjach! Serial promuje rozwój społeczny i emocjonalny, pokazując, jak bohaterowie radzą sobie z wyzwaniami, uczą się odpowiedzialności i rozwijają umiejętności pracy w grupie. Jeszcze więcej ciekawych lekcji znajdziecie w nowych odcinkach „Batwheels” – drugi sezon jest dostępny na kanale Cartoonito oraz na platformie Max od 23 września, a pierwszy odcinek można obejrzeć na kanale YouTube Cartoonito. Zachęcamy do wspólnych seansów!

supermoce! Zabawy inspirowane kreskówką Batwheels