Królik i Misia

IV Marsz Nadziei i Życia

📅 sobota 10.09.2011
IV Marsz Nadziei i Życia

Podczas Marszu znani artyści: Martyna Kliszewska, Jan Peszek oraz Jakub Przebindowski przeczytają listy z marzeniami chorych hematoonkologicznie, które następnie zostaną wysłane wraz z balonikami do nieba.

Celem Marszu Nadziei i Życia jest Promocja dawstwa szpiku kostnego oraz ukazanie społeczeństwu sytuacji chorych na nowotwory. Fundacja pragnie, aby Marsz stał się znakiem solidarności ze wszystkimi chorymi.

Dodatkowo Fundacja stworzy w piątek 2 września specjalny Punkt Informacyjny na Rynku Głównym, gdzie mieszkańcy Krakowa oraz turyści będą mogli napisać list do chorych ze słowami otuchy i wsparcia.

O czym marzą chorzy na raka? Czy na pewno wiesz, jak wygląda ich świat?

Niech moja mama tak się nie martwi. Ona często płacze, a myśli, że ja o tym nie wiem. Ola, 10 lat.

Marzę, żeby wyzdrowieć i więcej nie przebywać w szpitalu. Żadnego więcej kłucia, kroplówek i badań. Jakub, 10 lat.

W moim przypadku marzenie zamieniłabym na chciałabym. Chcę, aby mój najstarszy wnuk (ma 9 lat) poprosił mnie do tańca w swoje 18 urodziny. Lidia

To kilka fragmentów z wielu listów, w których chorzy onkologicznie opisują swoje marzenia. Zostaną one przeczytane przez znanych i cenionych artystów w Magistracie Urzędu Miasta Krakowa.

PROGRAM MARSZU
10 września (sobota), godz. 14.00
Urząd Miasta Krakowa (Sala Obrad), Plac Wszystkich Św. 3-4

godz. 14.00
Czytanie listów z marzeniami chorych onkologicznie przez: Martynę Kliszewską, Rafała Bryndala, Jakuba Przebindowskiego,

godz. 15.00
Marsz: Magistrat UMK – Rynek Główny- ul. Franciszkańska (Okno Papieskie)
Na trasie przemarszu wystąpią: Międzyszkolny Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiak", krakowscy Jazzmani, Grupa Hapenerska Nowa Huta

godz. 15.30 – 16.00
Wysłanie marzeń do nieba przyczepionych do balonów przez uczestników Marszu pod Oknem Papieskim

Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w Marszu oraz prosimy o ubranie (zabranie ze sobą) czegoś w kolorze zielonym – kolorze nadziei.

Więcej informacji: http://www.podarujzycie.org/