Królik i Misia

Interkulturalia – Warsztaty Simba

📅 sobota 27.10.2012
Interkulturalia – Warsztaty Simba

Zajęcia odbędą się 27 października o godz. 12.00 i poprowadzi je Karibu Polska.
miejsce: klub Kot Karola, Rynek Główny 6

Podczas zajęć dzieci ”lądują ” w środku afrykańskiej dżungli. Tam spotykają Szamana, który pomoże im znaleźć drogę do domu. Na ”drodze do domu” dzieci napotykają rożne przeszkody, które muszą pokonać, aby dalej przejść dalej. Muszą przeobrazić się w prawdziwych Afrykańczyków, ubrać się w strój afrykański, upodobnić się do masajskich wojowników malując się, a także zrobić amulet afrykański. Aby dokończyć przygodę, należy wykonać taniec Szamana, nauczyć się grać na bębnach, grzechotkach, śpiewać. W końcu dzieci docierają do wioski. Na zakończenie dzieci otrzymują od Szamana nagrodę.

Warsztaty dla dzieci są częścią imprezy wielokulturowej INTERKULTURALIA. LET′S MEET, której celem jest zaprezentowanie różnorodności kulturowej miasta. Obcokrajowcy mieszkający w Krakowie przybliżą znaczenie swojej obecności oraz wpływ wymiany kulturowej na życie społeczne, ekonomiczne i kulturalne Krakowa. Będzie to przede wszystkim okazja do wzajemnego poznania się i przełamania negatywnych stereotypów.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale wymagany jest wcześniejszy zapis: warsztaty@interkulturalni.pl. W tytule prosimy podać nazwę warsztatu. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty są możliwe do 25 października. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.interkulturalni.pl/-202.html