Jadzia Pętelka

Impreza dla Dzieci w Koninie

📅 niedziela 23.09.2012
Impreza dla Dzieci w Koninie

Na pikniku zagoszczą strażacy z Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Zainteresowani będą mogli obejrzeć wyposażenie wozów strażackich oraz zobaczyć na żywo akcję ratowania poszkodowanego w wypadku samochodowym.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie będą uczyć dzieci, jak prawidłowo zachować się na drodze, przeprowadzą konkursy z wiedzy o ruchu drogowym. Będzie można wziąć udział w rowerowym torze przeszkód oraz w warsztatach plastycznych.
Porady praktyczne z zakresu prawidłowego przewozu dzieci w fotelikach, wyboru właściwe fotelika oraz bezpiecznej jazdy samochodem udzielać będą specjaliści ze Smykolandu. Natomiast Sukces Szkoła Jazdy radzić będzie m.in. jak bezpiecznie prowadzić auto oraz jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach na drodze.

Ratownicy medyczni z Adrenaltiki zorganizują warsztaty i pokazy pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych z użyciem fantomów i profesjonalnego sprzętu oraz będą uczyć dzieci, jak wezwać pomoc i jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia.
Na stanowisku firmy Opaski Ratunkowe SOS będzie można uzyskać porady i informacje dotyczące opasek ratunkowych SOS oraz wziąć udział w quizach i konkursach związanych z akcją.
Uczniowski Klub Sportowy Samuraj zaprezentuje pokazy sztuk walki Ju-Jitsu, technik samoobrony oraz walki wręcz. Zainteresowani będą mogli poznać techniki właściwego zachowania podczas ataku, techniki obrony oraz zdobyć umiejętności efektywnych padów i uników.

Podczas imprezy nie zabraknie również zabawy i rozrywki. O tę część atrakcji zadbają partnerzy akcji: Fundacja OTWARCIE, Wybieram Macierzyństwo oraz Fabryka Wrażeń. Zaaranżowanych zostanie wiele kącików animacyjnych dla dzieci, w których na dzieci będą czekać zabawy plastyczne, sprawnościowe i logiczne dotyczące bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przeprowadzi interesujące warsztaty fotograficzne, podczas których dzieci m.in. wykonywać będą fotogramy, malować farbami fluorescencyjnymi. Rozdawana będzie wata cukrowa i popcorn, będą malowane buziaki. Na scenie nie zabraknie występów grup wokalnych i tanecznych z Konińskiego Domu Kultury oraz konkursów z nagrodami – wystarczy mieć trochę szczęścia, odpowiadać na pytania w konkursach rodzinnych i aktywnie uczestniczyć w przygotowanych atrakcjach!

Partnerzy akcji: Galeria nad Jeziorem, Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, Komenda Miejska Policji w Koninie, Miejski Dom Kultury w Koninie, Radio Konin, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Opaski Ratunkowe SOS, Uczniowski Klub Sportowy Samuraj, Smykoland, Fundacja OTWARCIE, Wybieram Macierzyństwo, Fabryka wrażeń, Hurtownia Zabawek Minu, Sukces Szkoła Jazdy, Yves Rocher, Bell. Honorowy Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Konina.

Galeria nad Jeziorem zaprasza – 23. września, godz. 12:00-18:00!!!

CH GALERIA NAD JEZIOREM
ul. Paderewskiego 8, 62-510 Konin; tel: 63/246 91 62; www.chgalerianadjeziorem.pl