Weleda

📅 niedziela 07.03.2010
Impreza dla Dzieci w Gdańsku

7 marca 2010, niedziela, godz. 12:00, Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Zapraszamy dzieci na spotkanie z podróżą, którego motywem przewodnim będzie niezwykła baśń „Wielka podróż Lulie", napisana przez Jej Książęcą Wysokość Księżnę Hisako Takamado. Baśń ta towarzyszyła Jaśkowi Meli w wyprawie z Markiem Kamińskim na Biegun Południowy.

W oparciu o historię góry lodowej o imieniu Lulie, która postanawia wyruszyć z Bieguna Północnego na Biegun Południowy, Jasiek opowie o swoich doświadczeniach z podróży. Dzieci będą miały okazję posłuchać fragmentów baśni czytanych przez Mirosława Bakę. Ponadto organizatorzy przygotowali wiele atrakcji takich jak loteria, sesja fotograficzna z podróżnikami, warsztaty plastyczne.

W drugiej części spotkania usłyszymy opowieści podróżników o wyprawach i spotkanych lub towarzyszących im dzieciach z różnych stron świata. O swoich doświadczeniach opowiedzą Marek Kamiński, Mirosław Baka, Kobiety z Trójmiasta, które zdobyły Kilimandżaro, oraz Jasiek Mela.

Całkowity dochód z imprezy będzie przeznaczony na zakup
sprzętu do podaży żywienia dla dzieci, które nie mogą jeść doustnie

PROGRAM:

12.00 otwarcie
Historia baśni "Wielka podróż Lulie", która towarzyszyła Jaśkowi Mela w podróży na oba Bieguny

12.20 "Wielka podróż Lulie"
Teatr Qfer – inscenizacja fragmentu baśni Księżnej Hisako Takamado, czyta Mirosław Baka

12.40 przerwa
loteria, sesja zdjęciowa z Mirosławem Baką oraz Markiem Kamińskim i Jaśkiem Mela, wystawa fotograficzna, sprzedaż książek "Wielka podróż Lulie" i inne atrakcje

13.00 "Wielka podróż…"
Marek Kamiński, Mirosław Baka, Kobiety z Trójmiasta, które zdobyły Kilimandżaro oraz Jasiek Mela
opowiadają o swych podróżach (dla niecierpliwych maluchów podczas II części imprezy warsztaty plastyczne "Podróże kredką, farbką i palcem po mapie")

13.45 zakończenie

Bilety w formie cegiełki o wartości 20 zł do nabycia:

• poprzez Fundację Marka Kamińskiego – tel. 554 45 22
• poprzez Fundację "Żyć z Pompą" – tel. 503 61 61 68
• w kasie Teatru Wybrzeże, ul. Św. Ducha 2, Gdańsk

Fundacja Marka Kamińskiego od 1996 r. organizuje pomoc dla dzieci z domów dziecka, rodzin zagrożonych oraz dzieci niepełnosprawnych i cierpiących na poważne, często nieuleczalne choroby. Jest inicjatorem
i koordynatorem programów edukacyjnych i zajmuje się promocją działań proekologicznych. Do najważniejszych projektów realizowanych przez Fundację należą "Nadzieja dla serc" i "Klub Odkrywcy Dobra". Do Klubu przystąpić może każdy i dzięki niewielkiej składce (10 zł miesięcznie) współfinansować turnusy rehabilitacyjne podopiecznym Fundacji. Ponadto członkowie Klubu uczestniczą w regularnych spotkaniach z Markiem Kamińskim. Fundacja Marka Kamińskiego jest organizacją pożytku publicznego, na rzecz której można przekazać 1% podatku dochodowego (KRS 0000133671). Więcej informacji na stronie www.kaminski.pl.