Jadzia Pętelka

Imieniny Ulicy Święty Marcin w Poznaniu

📅 piątek 09.11.2012 do niedziela 11.11.2012
Imieniny Ulicy Święty Marcin w Poznaniu

Impreza zmienia się z roku na rok, w jej programie jest jednak kilka rozpoznawalnych już elementów: przede wszystkim: Korowód ze świętym Marcinem w stroju rzymskiego legionisty, który w otoczeniu szczudlarzy, muzyków, machin i platform (w sumie w paradzie każdego roku udział bierze kilkaset osób!) przemierza ulicę, kończąc przemarsz pod Centrum Kultury "Zamek". Tu na plenerowej scenie Prezydent Miasta Poznania przekazuje św. Marcinowi klucz do bram miasta, co staje się sygnałem do rozpoczęcia radosnego świętowania, którego finałem jest pokaz fajerwerków.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

9.11. piątek

g. 18 Debata "W Centrum o centrum – Strefa Święty Marcin" z udziałem przewodniczącego Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania – Mariusza Wiśniewskiego
Sala Kominkowa CK ZAMEK / wstęp wolny

10.11. sobota

g. 16 "Kocham Cię Polsko" konkurs dla dzieci i młodzieży: "Ojczyzna w pieśni i poezji"
akompaniuje: Bożena Nalewajko
Organizacja: Rada Osiedla Stare Miasto
kościół pw. świętego Marcina w Poznaniu

11.11. niedziela

g. 8-20 Kiermasz rogali
ul. Św. Marcin | stragany staną na szerokim chodniku wzdłuż wieżowców Alfy