III Turniej Miast Kopernikańskich – ElblągIII Turniej Miast Kopernikańskich

📅 niedziela 02.09.2012
III Turniej Miast Kopernikańskich – ElblągIII Turniej Miast Kopernikańskich

Miasta postanowiły co roku pokojowo rywalizować w turnieju o pierwszeństwo do Kopernika. Kto zdobędzie najwięcej punktów podczas całodniowych zmagań, otrzymuje puchar i prawo do organizacji imprezy w kolejnym roku. Rywalizacji przygląda się, a nawet w niej uczestniczy sam Mikołaj Kopernik, w którego postać wcielają się aktorzy. W pierwszym turnieju we Fromborku w 2010 roku triumfował Toruń, rok temu na toruńskiej starówce najlepsza okazała się drużyna Elbląga. Kto zabierze do siebie puchar tegorocznej imprezy? – okaże się w Elblągu 2 września.

Przed zawodnikami jak zawsze arcytrudne i wymagające nie lada zręczności konkurencje:

Cięcie pali – do konkurencji zostaną zaproszone dwie pary męskie. Zadanie będzie polegało na przecięciu w jak najkrótszym czasie drewnianego pieńka.

Bieg na drewnianych nartach – polegający na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonego dystansu przez 5-6 osobowe zespoły, decyduje czas.

Zegar – konkurencja dla par. Kobieta siada na metalowej platformie umieszczonej na długiej rurze, którą mężczyzna bierze w ręce i zgodnie z ruchem wskazówek zegara pokonuje z towarzyszką jak największą liczbę okrążeń.

Przecinanie liny łopatą piekarczyka – konkurencja indywidualna dla mężczyzn.

Cyrkiel – 5-osobowa grupa musi przetransportować swojego kapitana do wyznaczonego celu za pomocą lin i przyrządu zwanego rosyjskim trójkątem

Przeciąganie liny – konkurencja dla wszystkich osób w drużynie, maksymalna ilość uczestników 10 osób.

Rzut kapeluszem do celu – drużyny składające się z 9 lub 10 osób rzucają kapeluszem do celu oddalonego o 5 metrów (okrąg o średnicy 2 metrów)

Jedzenie węgorza na czas – konkurencja dla 3 osób, 2 osoby dorosłe + 1 dziecko do 13 lat

Miasta uczestniczące w III Turnieju Miast Kopernikańskich i Partnerskich będą miały możliwość wystawienia swoich stoisk promocyjnych.

Zabawa odbędzie się na Starym Rynku Staromiejskim między 9.00 a 15.00.

W tym samym czasie na starówce odbywać się będzie Elbląskie Święto Chleba z udziałem lokalnych twórców ludowych: