Akademia tańca

📅 niedziela 15.06.2014
III Festiwal Koszykówki dla dzieci w Skierniewicach – relacja
AZS PWSZ Skierniewice MISTRZEM WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO w kategorii U11 CHŁOPCÓW
Bardzo liczna grupa 203 uczestników wzięła udział w III Festiwalu Koszykówki dla Dzieci „Od przedszkolaka do AZS-iaka” pod patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice Leszka Trębskiego. Impreza odbyła się w sobotę, 7 czerwca 2014, w hali przy ulicy Tetmajera 7. Organizatorem turnieju był Akademicki Związek Sportowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach.

W ramach festiwalu rozegrany został finał wojewódzkiej ligi skrzatów U – 11 chłopców o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego. Rywalizowały drużyny AZS PWSZ I Skierniewice,AZS PWSZ II Skierniewice, MKS Ósemka Skierniewice oraz KKS Pro-Basket Kutno.
Godz. 9.00 AZS PWSZ I Skierniewice KKS PRO – Basket Kutno 49:13
Godz. 9.00 AZS PWSZ II Skierniewice MKS Ósemka Skierniewice 11:29
Godz. 10.00 KKS PRO – Basket Kutno AZS PWSZ I Skierniewice 10:33
Ostateczna kolejność finału:
1. AZS PWSZ I Skierniewice
2. KKS PRO – Basket Kutno
3. MKS Ósemka Skierniewice
4. AZS PWSZ II Skierniewice
WYBRANO NAJLEPSZĄ PIĄTKĘ TURNIEJU:
Mateusz Zaręba AZS PWSZ II Skierniewice
Oliwier Zbudniewek MKS Ósemka Skierniewice
Oskar Grabarczyk KKS PRO-Basket Kutno
Michał Stanisławczyk AZS PWSZ I Skierniewice
Dawid Przyżycki AZS PWSZ I Skierniewice, który został wybrany MVP Turnieju.
Później odbyły się mecze młodszych zawodników. Na parkiecie pojawiły się dziewczęta ze Szkółki AZS PWSZ Skierniewice z kl.I-III, które rozegrały mecze z drużyną chłopców Szkółki AZS PWSZ Skierniewice z klas I – II. Dziewczęta wygrały 12:2!
Podsumowaniem Festiwalu były mecze przedszkolaków z przedszkoli nr 2, 4 i 13. Na boisku zaprezentowali się chłopcy i dziewczęta w wieku 5-6 lat, którzy z ogromnym zaangażowaniem walczyli o każdy centymetr parkietu.
Całość przebiegała w doskonałej sportowej atmosferze. Najmłodsi adepci basketu znakomicie się bawili, a trybuny, po brzegi wypełniły zaangażowane w poczynania swoich pociech rodziny. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary a ich zawodnicy okolicznościowe koszulki.

Wszyscy uczestnicy wrócili do domów z pamiątkowymi medalami oraz dyplomami wręczonymi przez Prezydenta Miasta Skierniewice Leszka Trębskiego i Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Skierniewice Jerzego Gołębiewskiego.

Ponadto otrzymali drobne upominki w postaci smyczy, czasopism koszykarskich, kubków, czapek, książek itp. Wszystkich obdarowano słodyczami. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku: soków i ciastek.

Organizator składa serdeczne podziękowania sponsorom: Brother Polska Sp. zo.o., Foreco, Introdruk-Supełek, Pekao S.A.