Weleda
Weleda Baby

II Festiwal Sztuki i Muzyki Sakralnej w Olkuszu z udziałem artystów Opery Krakowskiej

📅 piątek 15.04.2016 do piątek 29.04.2016
W ramach Festiwalu zaplanowano dwa koncerty muzyki operowej. W koncercie w dniu 29 kwietnia wystąpią: Michał Kutnik – solista krakowskiego teatru przy Lubicz i pianistka Kristina Kutnik na stałe związana z Operą Krakowską. 15 kwietnia zaśpiewa natomiast Paulina Stach – artystka chóru Opery Krakowskiej. Koncerty odbędą się w siedzibie BWA. W dniu 16 kwietnia w Bazylice Mniejszej w Olkuszu odbędzie się koncert zespołu Cracovia Ensamble, którego założycielem jest Paweł Wójtowicz, a tworzą go muzycy Opery Krakowskiej. W koncercie zatytułowanym „Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku” wystąpi Krzysztof Kozarek – solista Opery Krakowskiej.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji olkuskiego Festiwalu także gościli śpiewacy krakowskiej Opery: Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska i Andrzej Lampert oraz pianistka Olha Tsymbalyuk.