Weleda

Humanitarium” wśród najważniejszych inwestycji Wrocławia 2011 roku

📅 środa 01.02.2012 do niedziela 05.02.2012
Humanitarium” wśród najważniejszych inwestycji Wrocławia 2011 roku

Efektywna forma nauki dla całej rodziny.

Od wielu lat możemy usłyszeć, że gry interaktywne pomagają dzieciom w rozwoju i zdobywaniu nowych umiejętności. Jednak ostatnie badania wskazują, że są one rozwijające dla użytkowników w każdym wieku. Na świecie tworzy się coraz więcej miejsc, gdzie dzieci mogą wypróbować nauki poprzez zabawę na własnej skórze. Właśnie w tym celu w grudniu został otwarty pierwszy obiekt nowej inwestycji Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ „Ogrody Doświadczeń. Humanitarium". Nie bez powodu został on nazwany „Humanitarium", gdyż jest to multimedialne centrum nauki poświęcone właśnie człowiekowi i otaczającemu go środowisku. W przedsięwzięcie zainwestowało miasto Wrocław, jednak koordynację merytoryczno – organizacyjną nad projektem przejęło Wrocławskie Centrum Badań EIT+. „Humanitarium" oferuje interaktywną wystawę z elementami multimedialnymi, salę multimedialną z specjalnie przygotowanymi aplikacjami oraz warsztaty laboratoryjne dla grup.

W przeciwieństwie do standardowych muzeów, odwiedzający poznają ekspozycje nie tylko za pomocą wzroku. Podczas zwiedzania wykorzystuje się bowiem także inne zmysły: słuchu, węchu i dotyku. Wystawy mają charakter całoroczny. Planowane są także przyszłe aranżacje w plenerze. Obecne tematy wystaw to ekologia i energia, świat zmysłów, fizyka na wesoło i anatomia człowieka.

Warsztaty grupowe

Oprócz wystaw obiekt „Humanitarium" oferuje również grupowe warsztaty tematyczne. Zarówno z wystawy jak i z warsztatów wrocławskie szkoły publiczne mogą korzystać bezpłatnie. Przed wybraniem się na lekcję poza szkolnymi murami, należy zarezerować i potwierdzić termin rezerwacji na stronie internetowej wystawy bądź telefonicznie.

Humanitarium" ulokowane jest na wrocławskich Praczach na terenie kampusu EIT+ (ul. Stabłowicka 147A). Ceny biletów wahają się od 13 do 20 zł. Dla rodziców z dziećmi zaproponowano specjalny bilet rodzinny w cenie 39 zł w tygodniu i 45 zł w weekendy. (Jednak przed wybraniem się do odwiedzenia centrum warto sprawdzić nowe godziny otwarcia i dostępności obiektu do zwiedzania na www.humanitarium.pl )