Happening pod Ratuszem – Płock

📅 piątek 21.02.2014
Happening pod Ratuszem – Płock

Dokładnie w południe na placu przed ratuszem będzie można posłuchać płockiego hejnału. Później zaś przeczytana zostanie legenda o powstaniu naszego miasta, napisana pięknym, literackim językiem polskim. Zostanie odczytany również akt lokacyjny Płocka.

Najmłodsi uczestnicy tego niecodziennego spotkania zostaną zaproszone do wspólnej recytacji „Katechizmu polskiego dziecka" Władysława Bełzy, szerzej znanego jako "Kto ty jesteś? Polak mały!".

Przez cały czas trwania happeningu ratusz rozświetlony będzie biało-czerwonymi barwami. Każdy uczestnik tego wydarzenia otrzyma okolicznościowy znaczek wydany przez Urząd Miasta Płocka z okazji Roku Wolności.