Gra Olimpijska – Z pomocą na Olimp

Okęcie Park przy al. Krakowskiej 61
📅 sobota 31.08.2024
Gra Olimpijska – Z pomocą na Olimp
Właśnie skończyły się Igrzyska Olimpijskie, a Fundacja Zwalcz Nudę zaprasza na Olimp – a właściwie w Okęcie Park przy al. Krakowskiej 61 – wszystkie chętne rodziny już 31 sierpnia 2024 r. w godz. 11:00-15:00. Co będą tam robić? Będą w trakcie gry miejskiej „Z pomocą na Olimp” – organizowanej w ramach projektu „Kapitan Warszawa” – szukać atrybutów skradzionych greckim bogom przez złośliwego duszka.

Na czym polega gra? Kobalos, złośliwy duszek, wymknął się spod opieki Zeusa i nabroił. Co zrobił? Ukradł bogom ich atrybuty i wywołał między nimi gigantyczną kłótnię. A to sprawiło, że na Ziemię spadła seria kataklizmów – mimo ciągłych burz woda zniknęła z mórz, a na lądach wybuchały nieustannie pożary, słońce świeciło nocą. Świat stanął na głowie. Porządek postanowił przywrócić Kapitan Warszawa, z pomocą dzieci, które wezmą udział w grze.  Aby zatrzymać zbliżającą się katastrofę uczestnicy muszą zgromadzić zagubione artefakty bogów w trakcie ośmiu etapów gry.

Jak wziąć udział w grze? Udział w grze jest bezpłatny, ale należy zapisać na stronie organizatora.  Zapisy ruszają już od 12 sierpnia: https://zwalcznude.pl/wydarzenia/gra-miejska-z-pomoca-na-olimp/. Aby dokładnie przygotować się do udziału w grze wystarczy zastosować się do wskazówek Fundacji Zwalcz Nudę: https://zwalcznude.pl/jak-przygotowac-sie-do-gry-miejskiej/.

Co jeszcze Fundacja Zwalcz Nudę przygotowała w ramach projektu Kapitan Warszawa przygotowała?

• 2 gry miejskie (udział w nich jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy):
    • Akademię Strachów,
    • Akademię Elfów świętego Mikołaja (już na koniec roku).
  • 4 lokalne pikniki w różnych dzielnicach Warszawy! Te wydarzenia skierowane są do najmłodszych. To okazja by ciekawie i aktywnie spędzić czas. Jakie będą to atrakcje? Znajdą się wśród nich: rodzinna sztafeta, dzieciaki sadzeniaki czy warsztaty kulinarne. Pikniki odbędą się:
    • 11 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00, Praga-Południe, tereny nadwiślane(Strefa rekreacji Gocław,  gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 02)
    • 17 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00, Wawer(Naturalny plac zabaw,  Mrówcza 193a)
    • 18 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00, Praga-Północ(Plac Hallera 6)
    • 24 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00, Wola(Żłobek nr 35,  Działdowska 8a)
  • 13-15 września Warszawskie Dni Rodzinne – to wyjątkowy weekend, podczas którego miasto zamienia się w wielki plac zabaw. Projekt logistycznie zbliżony jest do Nocy Muzeów – firmy i instytucje kierujące swoją ofertę do rodzin organizują w swoich punktach dni otwarte, a my zbieramy wszystkie wydarzenia w jednym miejscu, aby ułatwić zainteresowanym ich wyszukiwanie . Dzięki współpracy z setkami punktów rodzinnych w stolicy tworzymy wyjątkowy program animacji. Wszystko jest otwarte, bezpłatne i skierowane do rodziny.

Dlaczego taka inicjatywa jest potrzebna w Warszawie?Wielu rodzicom brakuje pomysłów na wartościowe spędzanie czasu z najmłodszymi. Nie brakuje ofert edukacyjnych, brakuje jednak sposobu na to, by najmniejszym nakładem czasu i środków odnaleźć ofertę idealną dla naszego dziecka. Właśnie to umożliwia projekt Warszawskie Dni Rodzinne. Jest swoistą testownią zajęć pozaszkolnych, w której rodzic może zapisać dziecko np. na angielski do trzech szkół i bezpłatnie sprawdzić, które lekcje najbardziej podobają się dziecku albo zapisać je na różne treningi sportowe czy zajęcia artystyczne, by zobaczy, które dyscypliny sportu i jakie dziedziny sztuki najbardziej interesują dziecko. W ramach WDR można także zwiedzać muzea, korzystać z oferty bezpłatnych seansów filmowych i wszelakiego rodzaju pokazów – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Finałowy piknik
Głównym wydarzeniem w ramach Kapitana Warszawy i Warszawskich Dni Rodzinnych będzie sportowo-rodzinny piknik 15 września 2024 na błoniach PGE Narodowego. Na nim ponad setka animacji: dmuchańce, fotobudka, atrakcje artystyczne i dla najmłodszych, zajęciami edukacyjne, jak  robotyka czy warsztaty kulinarne, czy zajęcia sportowe (na pikniku będzie kilkadziesiąt stoisk polskich związków sportowych). Piknik co roku przyciąga ponad 10 tys. osób.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zwalcz Nudę, a partnerami gry jest Galeria Okęcie Park (www.https://okeciepark.pl/). Projekt Kapitan Warszawa współfinansuje m. st. Warszawa. Warszawskie Dni Rodzinne są objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Patroni medialni:
Nasze Miastowaw4free