Weleda

Gdańska godzina dla ziemi

📅 sobota 27.03.2010
Gdańska godzina dla ziemi
Już po raz trzeci podczas organizowanej przez WWF akcji miliony ludzi na całym globie na jedną godzinę zgaszą światło, aby symbolicznie apelować o konkretne działania na rzecz ochrony klimatu. W akcję włączają się osoby prywatne, firmy, a także władze miast, które gaszą światła charakterystycznych dla regionu budynków i obiektów. Do tej pory poparcie i działania w ramach akcji Godzina dla Ziemi zadeklarowały władze 14 miast wojewódzkich, w tym Gdańska.

Akcji towarzyszy plebiscyt na miejscowość, która wykaże największe zaangażowanie, czyli zgłosi największą liczbę wygaszanych obiektów. Ocenie w plebiscycie podlegać będzie również liczba mieszkańców, którzy zarejestrują się na stronie internetowej akcji www.wwf.pl/godzinadlaziemi . Już teraz można przyłączyć się do akcji – zgłosić swój udział i 27 marca o 20.30 na godzinę wyłączyć światło w swoim domu.

W tym roku w ciemnościach pogrążą się ponownie znane gdańskie budynki:

1. Złota Brama
24. Kościół św. Józefa
25. Kościół św. Elżbiety
26. Katownia i Zespół Przedbramia

Miasto prowadzi rozmowy z gdańskimi restauratorami i galeriami handlowymi, one także zamierzają włączyć się do akcji. Swój udział już zapowiedziała IKEA, która wygasi część oświetlenia wewnątrz oraz na zewnątrz sklepu.

Zapraszamy do udziału!

źródło www.gdansk.pl