Self-care

Długi Targ 24
📅 piątek 20.09.2024
Garnki, bułki i pończochy. Spacer śladami gdańskich rzemieślników
Rzemieślnicy byli jedną z sił napędowych dawnego miasta. Wytwarzali wszystko, co niezbędne dla każdej warstwy społecznej – od chleba i garnków, beczek i statków, po biżuterię i złocone ołtarze. Rzemieślnicza codzienność wykraczała jednak daleko poza warsztat – był to świat kłótni z Radą Miasta i innymi cechami, ograniczeń nakładanych na członków korporacji i ingerujących w ich życie prywatne, walki z partaczami oraz organizacji mszy i pogrzebów. O tym co i gdzie sprzedawali, jakie zaskakujące obowiązki nakładały na nich władze i z kim prowadzili konflikty opowie Dominik Ślubowski – historyk, autor bloga Gedanarium i książek „Czarownice, mieszczki, pokutnice. Gdańskie szkice herstoryczne” oraz „Proszarki, celebrytki i święte. Gdańskie herstorie”.

Informacje praktyczne:
▪️termin: 20.09.2024 (piątek), godz. 17.30-19.00
▪️miejsce zbiórki: Oddział Zielona Brama MNG, Długi Targ 24
▪️wstęp wolny
▪️prowadzenie: Dominik Ślubowski
▪️obowiązują zapisy: zapisy@mng.gda.pl
Wydarzenie towarzyszy wystawie „Wspólnoty pracy i wiary. Cechy w miastach Prus Królewskich”

Czy i jak motywować dzieci