Weleda
Weleda Baby

Filmowa kraina spełnionych marzeń. Bezpłatne pokazy filmów animowanych! Sosnowiec

Kościelna 11
📅 wtorek 18.07.2023
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – Organizator akcji letniej „Mogę być… kim tylko chcę, czyli lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza na cotygodniowe familijne pokazy filmowe dla małych i dużych widzów. W repertuarze znajdą się porywające filmy animowane – największe kreskówkowe hity ostatnich lat! Podczas seansów dzieciom zaprezentowane zostaną pełne barw, dźwięków i emocji animacje, mówiące o tym, jak ważne w życiu każdego człowieka (i nie tylko człowieka) są marzenia i niesłabnące dążenie do ich realizacji. Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek lipca i sierpnia 2023 o godz. 11.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny.

REPERTUAR:

18.07 – Ogromny byk z wielkim sercem, który mimo groźnego wyglądu, zamiast walczyć, woli leżeć na łące i wąchać kwiatki, zostaje pomylony z niebezpieczną bestią i zmuszony do wzięcia udziału w korridzie. Z grupą niezwykłych przyjaciół przeżywa wielką przygodę i z ich pomocą stara się wrócić do rodziny. Wypełniony humorem film dowodzi, że tak jak nie należy oceniać książki po okładce, tak z całą pewnością nie można oceniać byka po jego powierzchowności!
Pełna zawrotnej akcji i gorącego słońca Hiszpanii animowana komedia dla najmłodszych!
Rok produkcji: 2017. Reżyseria: Carlos Saldanha
Czas pokazu – 1:46:00

25.07 – Główny bohater jest dobrym chłopcem, który wraz z mamą mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym rytmem – do czasu, kiedy chłopca odwiedza duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie. Aby przetrwać, chłopiec musi odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca – największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła Ziemia! W poszukiwaniach towarzyszą mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierają go magicznymi mocami.
Fascynująca animowana przygoda, dowodząca, że warto czuć dumę z tego, kim się jest i wierzyć, że wszystko jest możliwe!
Rok produkcji: 2016. Reżyseria: Travis Knight
Czas pokazu – 1:41:00

1.08 – Główna bohaterka to pewna siebie trzynastolatka, będąca szkolną kujonką i idealną, niesprawiającą kłopotów córką. Jednak czas dojrzewania zmienia dotychczas uporządkowany świat dziewczyny w totalny chaos! Jej nadopiekuńcza, by nie powiedzieć natrętna mama, nie odstępuje jej na krok, co tylko pogłębia frustrację nastolatki. A jakby tego było mało, za każdym razem, gdy dziewczyna odczuwa silne emocje (czyli praktycznie ZAWSZE), zmienia się w ogromnego rudego futrzaka!
Zabawna i pouczająca bajka o sile przyjaźni, dojrzewaniu i o tym, że w życiu najlepiej być, po prostu – SOBĄ!
Rok produkcji: 2022. Reżyseria: Domee Shi
Czas pokazu – 1:47:00

8.08 – Kiedy po latach niezliczonych napadów i bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami na świecie, członkowie złodziejskiej ekipy zostają złapani, ich lider zawiera umowę z władzami, obiecując, że zarówno on, jak i jego przyjaciele, staną się przykładnymi obywatelami. Jednak, mimo nadzoru mentora – aroganckiej (ale uroczej!) świnki morskiej, rabusie planują kolejny skok. Problemy zaczynają się, gdy gangsterzy odkrywają, że bycie dobrym, lubianym i pomocnym przynosi dużo radości. Czy to oznacza koniec ich zbrodniczej kariery?
Kryminalna komedia po brzegi wypełniona dobrym humorem i – z wyjątkowo mądrym przesłaniem!
Rok produkcji: 2022. Reżyseria: Pierre Perifel
Czas pokazu – 1:40:00

22.08 – Miś koala i gwiazdorska obsada jego teatru, pragną wystąpić na wspaniałej i ekstrawaganckiej scenie w olśniewającym mieście Redshore. Jest tylko jeden haczyk: najpierw muszą przekonać najbardziej samotną gwiazdę rocka na świecie, aby do nich dołączyła… Czy pogrążony w żalu po stracie żony lew dołączy do koali, słonicy, goryla, świnki i jeżozwierzycy, by wspólnie przygotować muzyczne widowisko wszech czasów?
Emocjonująca komedia przepełniona mocą uzdrawiającej muzyki!
Rok produkcji: 2021. Reżyseria: Garth Jennings
Czas pokazu – 1:50:00

29.08 – Kochany przez wszystkich, uwielbiający mleko, awanturniczy i nieustraszony kocur powraca w nowej przygodzie! Gdy bohater orientuje się, że stracił już osiem z dziewięciu kocich żyć, postanawia odzyskać je wszystkie. Dlatego zapuszcza się do Czarnego Lasu, by odnaleźć mityczną Gwiazdkę Życzeń i przeżyć swoją najzuchwalszą przygodę. Czy dzięki pomocy przebojowej kociej partnerki i gadatliwego pieska o złotym sercu kocurowi uda się osiągnąć upragniony cel?
Zwariowane animowane kino spod znaku płaszcza i szpady!
Rok produkcji: 2022. Reżyseria: Joel Crawford
Czas pokazu – 1:40:00
UWAGA – bajka polecana dzieciom od lat 8.

Gdzie można sprawdzić tytuły poszczególnych filmów (tytuły nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej)?

• Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
• Poprzez wysyłany regularnie newsletter (link do zapisu znajduje się na górze oraz na dole strony MBP).
• Poprzez kliknięcie w napis REPERTUAR zamieszczony w artykule reklamującym seanse na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl i wpisanie aktualnego hasła dostępu. Pytania o hasło prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl, pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!

Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność!
Organizator – w przypadku frekwencji przekraczającej możliwości Auli (200 miejsc) – zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia drzwi i odmówienia wstępu na film. Prosimy o wyrozumiałość.
Przypominamy, że w Auli Zagłębiowskiej Mediateki obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia!

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.
Partnerem akcji jest Laserhouse – Laserowe Centrum Rozrywki w Sosnowcu.