FILHARMONIA malucha w Katowicach – koncert wiosenny 2010

* Jacek Gwizdon – wiolonczela
* Piotr RURAŃSKI – kontrabas
* oraz gościnnie: Olivia BUJNOWICZ (lat 10) – skrzypce

Kwintet wykona utwory wielkich kompozytorów, jak: G.F.Haendel, A.Vivaldi, W.A.Mozart, J.Brahms, P.Czajkowski, G.Dinicu, F.Mendelssohn, G.Bizet, F.Lehar, V.Monti, J.Strauss , L.Anderson, S.Joplin oraz J.Strauss.

Oprócz utworów repertuarowych odbędzie się muzyczna prezentacja instrumentów smyczkowych: skrzypce, altówka, wiolonczela i kontabas. Prezentacji instrumentów towarzyszyć będą rodzinne śpiewy melodii "Stary niedźwiedź mocno śpi", "Wlazł kotek na płotek", "Pieski małe dwa" i "Kurki trzy".

Organizatorzy przygotowali specjalną niespodziankę – na zakończenie koncertu Kwintet wykona utwór L. Andersona "The Typewriter" na maszynie do pisania przy akompaniamencie instrumentów smyczkowych.

——————————————————————————

FILHARMONIA malucha to cykle Koncertów muzyki klasycznej dla maluchów, niemowlaków i dzieci w brzuszkach oraz ich rodziców, zgodnych z czterema porami roku – WIOSNA, LATO, JESIEŃ, ZIMA. To istny fenomen! Do tej pory w 13 koncertach w Katowicach uczestniczyło 5184 osób, w tym 1940 dzieci i ok. 300 niemowlaków (do 12 miesiąca życia). W sumie FILHARMONIĘ malucha "odwiedziło" 1617 rodzin..

Organizatorem koncertów w Katowicach jest Szkoła Muzyczna YAMAHA z Katowic – ekspert w dziedzinie muzycznej edukacji wczesnodziecięcej. Do zorganizowania Koncertów skłoniły Szkołę liczne obserwacje i własne doświadczenia w zakresie kształcenia muzycznego niemowląt i dzieci, z których wynika kluczowa rola MUZYKI w rozwoju dziecka.

FILHARMONIA malucha jest nie tylko okazją do tego, aby wspólnie z dzieckiem wybrać się na koncert i w odpowiednich, przystosowanych dla dzieci warunkach przeżywać wspólnie radość ze słuchania muzyki. To także możliwość pierwszej edukacji muzycznej najmłodszych i ich rodziców. Charakterystyczne cechy FILHARMONII malucha:

* Specjalnie dobrana muzyka, dostosowana do percepcji maluchów, niemowlaków i dzieci w brzuszkach.
* Muzyka dosłownie na „wyciągnięcie ręki", gdyż dzieci siadają na scenie wśród muzyków!
* Podczas koncertu prezentują się profesjonalni muzycy, którzy z bliska grają na swoich instrumentach.
* Oprócz obcowania z żywą muzyką w wirtuozowskim wykonaniu, dzieci uczestniczą w zabawach rytmiczno-muzycznych.
* Na terenie budynku zlokalizowane są: "Muzyczne Miasteczko" oraz liczne udogodnienia dla najmłodszych i ich rodziców (parking dla wózków, przebierak dla niemowląt, kawiarnia).
* Dla rodziców prowadzone są działania w ramach edukacji rodzicielskiej.

Po wszelkie informacje na temat FILHARMONII malucha zapraszamy do działu na stronę organizatora http://www.yamahakatowice.pl.