Akademia tańca
📅 sobota 04.06.2011

4.06.11
godz. 13.00 – 18.00

„Miejska Arena Kultury i Sportu"

Będzie to największy Festyn Rodzinny w Łodzi przygotowany specjalnie dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, na których czeka  wiele atrakcji:

– pokazy sprawnościowe strażaków i strażników miejskich,
– ścianki wspinaczkowe,
– pokazy tresury psów,
– konkursy sprawnościowe,
– pokazy karate,
– zajęcia plastyczne i taneczne dla dzieci,
– zawody sportowe,
– występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych,
– dla maluchów dmuchane zamki, suche baseny, animatorzy zabaw,
– malowanie twarzy,
– przejażdżki kucami,
– tor dla modeli samochodów zdalnie sterowanych,
– spotkanie z członkami klubu motocyklowego policjantów „Knight Riders" – pokazy motocykli.

W obchodach „Miejskiego Dnia Dziecka"  swój udział zapowiedziały: Komenda Miejska Policji, która przygotuje specjalny program dla dzieci oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, która zapowiedziała, że zorganizuje liczne  atrakcje: zwiedzanie wozu strażackiego, pokaz tresury psów. Straż Miejska wspólnie z Policją przygotuje miasteczko ruchu drogowego, w którym dzieci zapoznają się z zasadami  i przepisami jakie obowiązują podczas jazdy na rowerze po mieście. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Straż Miejską będzie możliwość znakowania rowerów. Służba Graniczna wraz z Izbą Celną dla najmłodszych przygotują pokaz dotyczący tresury psów, w którym specjalnie wyszkolone psy będą poszukiwać narkotyków i materiałów wybuchowych.

Z myślą o dzieciach, które ten dzień chcą spędzić na sportowo, przygotowane zostały mini turnieje w piłce siatkowej, koszykowej i nożnej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w turniejach dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Specjalnym punktem programu dla całych rodzin będzie mecz w piłkę nożną pomiędzy politykami i dziennikarzami, który odbędzie się na stadionie ŁKS o godz. 16.00.