Akademia tańca
Festyn rodzinny Bezpieczne wakacje w Centrum Handlowym Guliwer

📅 sobota 29.06.2013
Festyn rodzinny Bezpieczne wakacje w Centrum Handlowym Guliwer

Festyn odbędzie się na parkingu przy centrum, w godzinach 12.00- 17.00 (w razie niepogody zostanie przeniesione do budynku). Dla wszystkich gości, którzy w tym dniu odwiedzą centrum, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, ciekawych pokazów, wykładów a także konkursy i zabawy związane z promowaniem bezpiecznego i radosnego spędzania wakacji.

Całe wydarzenie podzielone zostanie na 4 główne strefy: miasto, woda, góry i las.
W każdej ze stref specjaliści Policji, WOPR, Straży Pożarnej i PCK przybliżą zasady bezpiecznego zachowania. Stworzone zostanie „Miasteczko Rowerowe” w którym będzie można przypomnieć sobie znaki i przepisy drogowe ze szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerzystów.

Niezwykle istotnym tematem, związanym z bezpieczeństwem podczas wakacji jest temat bezpiecznej jazdy samochodem. Co roku słyszymy przerażające statystyki wypadków samochodowych właśnie w okresie wakacyjnym. Miesiące wakacyjne są miesiącami z największą ilością wypadków. Warto więc o tym mówić i edukować jak bezpiecznie dojechać na wakacje. Dlatego – mów Katarzyna Woźniak, Dyrektor CH Guliwer w Łodzi – w symulatorze dachowania będzie można przekonać się, jak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie. Będą też organizowane warsztaty i pokazy pierwszej pomocy przeprowadzane przez wyszkolonych ratowników. Każdy będzie miał okazję dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić wakacje w mieście, lesie, górach czy nad wodą.

Wiele innych atrakcji czeka na wszystkich, którzy w tym dniu odwiedzą Centrum Handlowe Guliwer. Będą pokazy strażackie, kurs samoobrony, Eurobungee. Ratownicy zaprezentują też pokaz ratownictwa medycznego i nauczą, jak rozpoznawać oznaczenia kąpielisk. Zorganizowany zostanie Wakacyjny Kiermasz Podróżniczy, na którym swoje propozycje zaprezentują Poszukiwacze Przygód, Związek Harcerstwa Polskiego oraz Biuro Podroży Travel & You.

Nie zabraknie rozrywek dla najmłodszych. Rozłożona zostanie wielka dmuchana zjeżdżalnia, a wielbiciele łakoci z pewnością ucieszy bezpłatna wata cukrowa rozdawana zarówno dużym i małym. Dzieci będą zachwycone możliwością zwiedzenia samochodu strażackiego, który zostanie udostępniony do zwiedzania wszystkim chętnym.

Podczas festynu nie zabraknie konkursów z nagrodami i zabaw dla całej rodziny.

Centrum Handlowe Guliwer
Łódź ul. Kolumny 6