Festiwale w Słupsku

📅 sobota 17.08.2013 do niedziela 18.08.2013
Festiwale w Słupsku

XVII Święto Ryby – 17 sierpnia, w godz. 12. – 20.
III Słupski Festiwal "Musica Classica" – 17sierpnia, w godz. 20.30 – 23.30.
Święto Miasta i Dwumiasta – 18 sierpnia, w godz. 12. – 22.30

Wszystkie imprezy odbędą się na placu Zwycięstwa w Słupsku.

PROGRAM

17 sierpnia o godz. 12.00 rozpocznie się Święto Ryby, czyli największe w Polsce letnie targi rybne
, jak również wyjątkowe prezentacje artystyczne. Impreza ma na celu promocję rybołówstwa morskiego, śródlądowego, przetwórców ryb, a przede wszystkim samych produktów rybnych i ich spożycia. Do udziału w imprezie zaproszono reprezentantów gmin powiatu słupskiego oraz przetwórców, handlowców i producentów ryb.

Podczas imprezy odbędzie się finał Słupskiego Grillowania (tym razem grillujemy rybę), w którym uczestniczyć będą m.in. przedstawiciele Słupska, Starostwa Powiatowego w Słupsku oraz przedstawiciele mediów. Zmagania odbędą się pod czujnym okiem jurorów. Grillowaniu towarzyszyć będą występy sceniczne i prezentacje gmin powiatu słupskiego. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami i zabaw dla dzieci. Do najmłodszych skierowany będzie spektakl pn. „O królewnie, strachu i wróblach na dachu” w wykonaniu Teatru Władca Lalek. W trakcie tej imprezy odbędą się Nieoficjalne Mistrzostwa Polski VIP w wędkarstwie spławikowym (miejsce: Stawek Łabędzi). Planowany jest również koncert zespołu Acoustic Live Project.

Pierwszy dzień zamknie o godz. 20.30 Gala operowa (reżyseria: Janusz Monarcha) w ramach III Słupskiego Festiwalu "Musica Classica”. To niepowtarzalne spotkanie wybitnych artystów: dyrygenta Jana Józefa Wnęka z Nowego Jorku, śpiewaków operowych, zespołów wykonawczych: Chóru Festiwalowego, Polskiej Filharmonii Simfonia Baltica. Przygotowane zostało bogate zestawienia repertuarowe oraz różnorodny program tego wydarzenia, m.in.:
1) Moniuszko – Straszny Dwór – Mazur – Chór
2) Moniuszko – Halka – Aria Janusza – Łukasz Motkowicz
3) Mozart – Le Nozze di Figaro – Cherubino: Non so più – Renata Dobosz
4) Verdi – Rigoletto – Gilda: Caro nome – Katarzyna Dondalska
5) J. Strauss Jr. – Zigeunerbaron – Marsz: Von der Tajos strand – Wojciech Dyngosz /Chór
6) Monti – Czardas – Natan Dondalski, skrzypce/Orkiestra

– Jesteśmy pewni, że tak jak poprzednie edycje festiwalu, również i ta trzecia – organizowana w sercu miasta na tle przepięknej architektury słupskiego Ratusza – przybliży Państwa do cudownego świata muzyki klasycznej i pięknego śpiewu, a zaproszeni wyjątkowi artyści przyniosą wiele wzruszeń, emocji i chwil, które na długo pozostaną w Państwa pamięci
– zapewniają organizatorzy.

Dzień drugi:

18 sierpnia o godz. 11.30 w kościele pw. NMP Królowej Różańca Świętego odbędzie się Msza święta w intencji Miasta i Mieszkańców Słupska.

Święto Miasta i Dwumiasta wzbogacą występy artystyczne Dwumiasta, solistek sceny Słupskiego Młodzieżowego Centrum Kultury i Słupskiego Ośrodka Kultury oraz zespołu The Sextet. Występy zaczynają się o godz. 12.30. Natomiast o godz. 15.30 odbędzie się pierwsza prezentacja składu drużyny Energa Czarnych Słupsk na sezon 2013/2014 Tauron Basket Ligi. Prezentacji tej towarzyszyć będą występy artystyczne Cheerleaders Maxi Energa i grup z Rosji (złotych i srebrnych medalistek Mistrzostw Europy Cheerleaders 2013).

Całość obchodów Święta Miasta i Dwumiasta zamknie o godz. 20. Spektakl "Skrzypek na dachu” wystawiony przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku. Dodatkową atrakcją wszystkich imprez będą degustacje potraw regionalnych – lokomotywa smaków, pokazy kowalstwa oraz plac zabaw dla dzieci.