Festiwal Otwarte Ogrody 2011

Festiwal Otwarte Ogrody 2011
27 – 29.05

W programie:
● prelekcja dr. Katarzyny Zalasińskiej pt: Nasze dziedzictwo niematerialne – szanse i wyzwania po ratyfikacji Konwencji UNESCO. Dnia 17 października 2003 r. UNESCO przyjęło Konwencję w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturalnego. Ponadto: w części artystycznej, z okazji Roku Andriollego, zobaczymy tzw. żywe obrazy przygotowane przez młodzież i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Paderewskiego w Sulejówku do utworów ilustrowanych przez Elwiro Michała Andriollego.

● wernisaż wystawy: – poświęconej życiu i twórczości artysty oraz wystawa oryginalnych pierwodruków ilustracji wydań lwowskich z lat 1881-1882 i wybranych wydań okolicznościowych. – plenerowej w Parku przy Miejskim Ośrodku Kultury prezentującej ilustracje do Pana Tadeusza. Ponadto w ciągu trzech dni zapraszamy na: wykłady, warsztaty dla dorosłych i dzieci, wycieczki piesze i rowerowe, koncerty, wystawy, spotkania artystyczne, pokazy i wiele innych atrakcji zlokalizowanych w różnych punktach miasta – ogrodach mieszkańców. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na www.mokjozefow.pl oraz www.otwarteogrody.pl.
Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Otwocki Bogumiła Więckowska oraz Burmistrz Miasta Józefowa Stanisław Kruszewski.