Weleda

Festiwal Otwarte Ogrody

📅 piątek 28.05.2010 do niedziela 13.06.2010
Festiwal Otwarte Ogrody

Podczas Festiwalu w Józefowie (28-30.05), Komorowie (22.05-06.06), Konstancinie (4-5.09), Milanówku (11-13.06), Zalesiu Dolnym (30-31.08) oraz w warszawskich dzielnicach – Sadybie (12-13.06), Włochach (29-30.05) furtki do ogrodów będą otwarte.

Ich właściciele pokażą Wam swoje posiadłości i opowiedzą ich historie.

Lokalni artyści organizują kameralne wydarzenia dla osób w każdym wieku ożywiając na kilka godzin zabytkowe, na codzień zapomniane miejsca. Organizacje charytatywne planują wystawy, warsztaty i wycieczki.

Wędrując całą rodziną po miastach-ogrodach poznacie ich przyrodę, historię i życie współczesne. Festiwal Otwarte Ogrody pozwala raz do roku odwiedzić inspirujące miejsca z perspektywy Gościa a nie Turysty. Zaplanujcie czas, aby przyjechać do gościnnych miast – ogrodów na Festiwal Otwarte Ogrody!

Podczas tegorocznego Festiwalu nie zapomnimy o najmłodszych. W każdej miejscowości odbedą się imprezy skierowane do dzieci. Więcej informacji o Organizatorach Festiwalu oraz wydarzeniach dla dzieci, a także projektach edukacyjnych realizowanych w ramach Programu Otwarte Ogrody znajdziecie Państwo na stronie http://www.otwarteogrody.pl oraz w programam szczegółpwych na stronach lokalnych koordynatorów Festiwalu.