Festiwal 18. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu

Festiwal 18. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu

30 maja, godz. 11.00
Centrum Kultury Zamek
Sala Pod Zegarem (II piętro)

Podczas otwarcia Centrum Sztuki Dziecka, organizator Biennale, zostanie uhonorowany pamiątkowym medalem Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, przyznawanym za promocję sztuki książki i czytelnictwa.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających już od 26 maja. Zwiedzanie można połączyć z odwiedzeniem innej, znajdującej się również w Zamku, wystawy Biennale, „Zabawki naszych dziadków".

Książka w nowych szatach

wystawa, CK Zamek, Sala Pod Zegarem, II piętro

Atrakcyjna prezentacja historycznych i współczesnych form książki, połączona z warsztatami. Zwiedzający będą mogli „wypróbować" znaczną część eksponatów i na pewno przekonają się, że, jak żartobliwie głosi podtytuł wystawy „pogłoski o śmierci książki są przesadzone"!

Zwiedzanie niezwykłej wystawy książek jest zaaranżowane również w specjalny sposób. Ekspozycję mogą oglądać zarówno grupy zorganizowane jak i uczestnicy indywidualni, którzy o pełnej godzinie (9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 15.00, 16.00, 17.00) rozpoczną wspólne zwiedzanie pod kierunkiem przewodnika – animatora. Maksymalna liczba osób jednocześnie zwiedzających wystawę to 75, warto więc zaplanować swoją wizytę i zapisać się na określony termin. Zgłoszenia grup i indywidualnych osób przyjmuje Anna Litwińska, tel. 503 028 248.

Zabawki naszych dziadków

wystawa, Sala Kominkowa, I piętro

Kolekcja tradycyjnych zabawek, przygotowana przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Towarzyszą jej warsztaty twórcze Zabawki naszych dziadków i nasze. Wystawa, otwarta w godzinach 9.00-18.00, zorganizowana została w CK Zamek, a wstęp na nią jest wolny. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy, pod numerem telefonu 503 028 248.

18. Biennale Sztuki dla Dziecka
Poznań 30 maja – 4 czerwca 2011

To będzie niezwykły Tydzień Dziecka!

www.csdpoznan.pl
Anna Litwińska, tel. 503 028 248