Weleda

Ferie w Muzeum 2012

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat

Wstęp bezpłatny, ale konieczna jest rezerwacja w Dziale Oświatowym, w godz. od 9.00 do 15.00, tel. 372-51-48, mail: oswiata@mnwr.art.pl
Oferujemy również zajęcia dla grup zorganizowanych – termin zajęć prosimy ustalać telefonicznie.
……………………………………………………………………………………………………………………………………….

18 stycznia, środa
zajęcia odbywają się w dwóch turach, o godz. 12.00 oraz o godz. 14.00
Świat kolorów
prowadzenie: Sławomir Ortyl
Uczestnicy zajęć zobaczą, jak artyści wykorzystują wiedzę o kolorach. Dzieci dowiedzą się, co sprawia, że widzimy różne kolory, które kolory nazywamy podstawowymi, jak samemu uzyskać kolory pochodne oraz dlaczego kolory dzielimy na ciepłe i zimne. Poza tym poznają symboliczne znaczenie kolorów w sztuce. W części praktycznej zajęć wykorzystają zdobytą wiedzę do stworzenia pejzażu.

20 stycznia, piątek
zajęcia odbywają się w dwóch turach, o godz. 12.00 oraz o godz. 14.00
O dawnych meblach i ich zdobieniu
prowadzenie: Barbara Przerwa
W czasie zabawy dzieci zwiedzą wystawę „Antyk w meblarstwie". Dowiedzą się jak dawniej wyrabiano i zdobiono meble, co to jest intarsja i inkrustacja. Na zakończenie zajęć dzieci stworzą własną, kolorową mozaikę.

25 stycznia, środa
Wyprawa w zimowe Karkonosze
prowadzenie: Magdalena Musiał
Zapraszamy dzieci na wyprawę w piękne Karkonosze: wysłuchamy karkonoskich legend, sprawdzimy jak wyglądali karkonoscy narciarze sprzed stu lat, dowiemy się jak wyglądały sanie rogate i czy dzisiaj można jeszcze na nich zjeżdżać? Dowiemy się, dlaczego góry zimą są szczególnie niebezpieczne, obejrzymy najpiękniejsze zimowe widoki Karkonoszy. Na zakończenie wspólnie stworzymy zimową panoramę gór.

Karnawałowe drobiazgi
prowadzenie Jadwiga Jasińska – Sadura
W czasie spotkania dzieci obejrzą zabytkowe, balowe akcesoria: rękawiczki, wachlarze, torebki, kotyliony i maski. Poznają zwyczaje związane z karnawałem i dowiedzą się jak one dziś się zmieniły. W ramach zajęć plastycznych uczestnicy wykonają z masy solnej balowe drobiazgi.
UWAGA! Na spotkanie zapraszamy również dzieci niepełnosprawne.

27 stycznia, piątek
zajęcia odbywają się w dwóch turach, o godz. 12.00 i 14.00
W krainie bogów i herosów
prowadzenie: Grzegorz Wojturski

Treścią spotkania z dziećmi i zabawy plastycznej będą historie, których bohaterami są mitologiczni bogowie i herosi. Uczestnicy zobaczą rzeźbione, malowane i intarsjowane na meblach wizerunki Artemidy, Heliosa, Ateny, Zefira i Flory, Gracji, Ganimedesa i Orfeusza, Persefony i Hadesa. W części plastycznej z przygotowanych w pracowni materiałów będą mogły wykonać uwspółcześnione przedstawienia omówionych postaci w technice kolażu.

UWAGA! Na spotkanie zapraszamy również dzieci niepełnosprawne.