Królik i Misia

Ferie zimowe w Krakowie 2013

📅 niedziela 13.01.2013 do niedziela 27.01.2013
Ferie zimowe w Krakowie 2013

Zimowe ferie w Krakowie rozpoczynają się 14 stycznia, zaś uczniowie wrócą do szkół 28 stycznia. Jak zagospodarować ten czas dzieciom, które zostaną w mieście? Czy nie będą sie nudziły? Czy zima w mieście może być ciekawa?
Zima w mieście może być nie tylko ciekawa, może być też okazją do odkrywania swoich talentów, okazją do spróbowania czegoś nowego, nauczenia się rzeczy, które w szkole trudno znaleźć. Akcja "Zima w mieście" organizowana jest, jak co roku przez krakowskie muzea, domy kultury i biblioteki, ale z ciekawą ofertą dla dzieci wychodzą również komercyjne placówki edukacyjno-rozrywkowe.

W tym roku podczas ferii zimowych mali krakowianie będą mogli uczestniczyć w przeróżnych warsztatach – od teatralnych i tanecznych, poprzez plastyczne, komputerowe po cyrkowe. Będą mogli brać udział w spotkaniach, oglądać filmy i spektakle, słuchać bajek, robić doświadczenia naukowe, wychodzić na basen, a nawet uczestniczyć w prawdziwych wycieczkach.

Warto pamiętać, że część placówek prowadzi akcję Zima w Mieście całkowicie bezpłatnie! Już także prowadzone są zapisy – nie zapomnijcie o zarejestrowaniu pociech!

Czekają na Was bezpłatne spotkania, zajęcia, warsztaty, wycieczki, gry i questing w ramach programu "Krakowski wehikuł czasu" w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Również Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie organizuje bezpłatne warsztaty. Bardzo ciekawie przedstawiają się propozycje Muzeum Etnograficznego, Muzeum w Wieliczce oraz Eko Akademia w MCK.

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza do udziału w różnorodnych zajęciach, Śródmiejski Ośrodek Kultury nęci najmłodszych Zimowym Spotkaniem z Bajką. Uwagę przyciągają Ferie w Dworku Białoprądnickim i jego Klubach Kultury: Chełm, Mydlniki, Przegorzały, Vademecum, Paleta i Wola. Możecie dać się również wciągnąć w magiczne przestrzenie baśniowej krainy marzeń i snów z  Feriadą w SCKM. Akcję Zima przeprowadzają także Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida i Klub Kuźnia oraz Centrum Młodzieży i Dom Kultury Podgórze.

Ekspedycję do Śródziemia proponuje Pracownia Arete,  zaś GIBON zaprasza na półkolonie zimowe z Janem Brzechwą! W Klubie La Loba  ferie zimowe będą pełne tańca, sportu, ruchu i dobrej zabawy, a BONA zaprasza na Ferie z książkową klasyką.

Wszystkich pasjonatów robotów i nauki zapraszają Smart and Fun, Trybikowo.pl i Robotowo.

Nie sposób zapomnieć także o Festiwalu Teatrów dla Dzieci w NCK.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA PORTALU MIASTODZIECI.PL – W DZIALE WYDARZEŃ – SEKCJA ZIMA W MIEŚCIE

Oferta jest na bieżąco aktualizowana, zatem zaglądajcie często 🙂