Banery Maniek

Ferie z piłką i nartami

Polskie dzieci trenowały w Madrycie
na Campie Fundacji Real Madryt – Campus Experience

Tegoroczny długi listopadowy weekend (7-12 listopada 2014 r.) młodzi piłkarze Fundacji Realu Madryt spędzili w Hiszpanii, gdzie pod czujnym okiem trenerów Los Blancos szlifowali swoje sportowe umiejętności. Uczestnicy campu mieli okazję trenować w ośrodku treningowym Ciudad Valdebebas – tym samym, w którym treningi odbywają wszystkie gwiazdy Realu Madryt! W tym elitarnym campie wzięło udział 24 adeptów piłki nożnej w wieku od 8 do 17 lat z całej Polski. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni! Najbliższe campy piłkarskie odbędą się w nowej zimowej formule już w nadchodzące ferie zimowe w polskich Tatrach.

W Madrycie młodzi piłkarze oprócz treningów piłki nożnej i nauki języka hiszpańskiego zwiedzili m.in. Stadion Santiago Bernabeu, Muzeum Realu Madryt, Muzeum Prado i Park Retiro. Wyjątkową atrakcją był Mecz Real Madryt – Rayo Vallecano, gdzie na żywo dzieci widziały świetną grę Cristiano Ronaldo, Garetha Bale′a, Jamesa Rodrigueza oraz okazałe zwycięstwo Realu nad Rayo w derbowym pojedynku 5-1.

Campowicze szlifowali swoje umiejętności w Centrum Szkoleniowym Realu Madryt – Ciudad Valdebebas. Treningi prowadził trener młodzieżowej drużyny Realu Madryt UNDER 8 – Abian Perdomo Alonso wraz z polskimi trenerami Fundacji Realu Madryt – Bartkiem Przybyłowskim oraz Łukaszem Kwaśniakiem.

Wyjątkowym przeżyciem dla dzieci było zwiedzanie Estadio Santiago Bernabeu – Stadionu Realu Madryt wraz z Muzeum, w którym z zapartym tchem wszyscy mogli obejrzeć trofea zdobyte przez Real Madryt, zwiedzić szatnię piłkarzy, czy zasiąść na ławce rezerwowych drużyny „Królewskich”. Nasi campowicze z wielkim zainteresowaniem poznawali, też całą historię Realu Madryt.

Kolejną atrakcją była możliwość rozegrania sparingowego meczu z hiszpańską drużyną C.D Santa Maria Caridad. Mecz obfitował w wiele emocji nie raz wzbudzając liczne emocje ze strony kibiców Spotkanie zostało podzielone na dwie osobne części, tak aby nasi piłkarze mogli zmierzyć się ze swoimi równolatkami z Madrytu w dwóch kategoriach wiekowych

Dzieci miały też możliwość spotkania się z legendarnym piłkarzem Realu Madryt – Antonio Garcia Navajas. Antonio był zawodnikiem Realu Madryt w latach 80-tych (1979/82). W swojej karierze zdobył: Mistrzostwo Europy (1981), Mistrzostwo Hiszpanii (1980), Dwukrotnie Copa del Rey (1980, 1982), Puchar Ligi (1984). W lidze hiszpańskiej wystąpił 231 razy. Dodatkowo zaliczył też jeden występ w reprezentacji Hiszpanii. Karierę zawodniczą zakończył w Rayo Vallecano w 1987.
Na sam koniec campowicze dostali pamiątkowe albumy z fotografiami, a także dyplomy uczestnictwa w wyjątkowym Campie Fundacji Realu Madryt.

Trenerzy dziękując dzieciom za włożony wysiłek na treningach byli pod wrażeniem zaangażowania i umiejętności młodych Polaków o czym poinformowali wszystkich uczestników: "To duży zaszczyt pracować z tak młodą i zdolną grupą utalentowanych piłkarzy z Polski. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie podczas treningów w Valdebebas pozwoli każdemu zawodnikowi osiągnąć liczne sukcesy w przyszłości i ponownie spotkać się tutaj za rok." – skomentował Abian Perdomo Alonso, trener młodzieżowej drużyny Realu Madryt Under 8.

Fundacja Realu Madryt jako pierwsza na świecie przygotowuje specjalna edycję Campów Zimowych które odbędą się w 3 turnusach w polskich Tatrach łącząc piłkarskie treningi z nauką jazdy na nartach.
17-24/01/2015 – TATRY, camp całodobowy, wyjazd z Warszawy
25-31/01/2015 – WARSZAWA – camp dzienny
01-08/02/2015 – TATRY, camp całodobowy, wyjazd z Łodzi

Fundacja Rozwoju Edukacji i Sportu zaprasza również wszystkie zainteresowane dzieci (chłopców i dziewczynki) w wieku 6-12 z Łodzi i okolic, do udziału w treningach Szkółki Piłkarskiej FREiS – Fundación Real Madrid. Treningi prowadzone są przez trenerów Fundacji Realu Madryt i odbywają się dwa razy w tygodniu w Łodzi w dwóch lokalizacjach.
Podopieczni Szkółki Piłkarskiej FREiS Łódź – Fundacion Real Madrid są zwycięzcami COPA ALMA 2014 – międzynarodowego turnieju Szkółek Fundacji Realu Madryt, który odbył się w Węgierskim Felscut na obiektach Akademii Ferenca Puskasa.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod nr tel: 791677699

Facebook Fanpage: Szkółka Piłkarska FREiS – Fundación Real Madrid

Fundacja Rozwoju Edukacji i Sportu
www.campy.com.pl
Znajdź nas na FACEBOOKU!

Fundacja Rozwoju Edukacji i Sportu:
FREiS jest oficjalnym partnerem Fundacji Realu Madryt w Polsce. Organizacja campów Fundacji Realu Madryt pozwala fundacji zebrać pieniądze na rozwój społecznej działalności w Polsce. Dzięki środkom pozyskanym z organizacji obozów, FREiS może realizować swoje cele i misję: edukować młodzież, poszerzać horyzonty, pomagać wyjść z biedy i problemów socjalnych oraz promować zdrowy tryb życia. Od 2013 roku Fundacja organizuje także program szkoleń na trenerów piłkarskich współfinansowany przez Unię Europejską. Więcej informacji na temat działalności Fundacji znajduje się pod adresem www.freis.pl.