Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +

Ferie w Domu Muz – Toruń

📅 poniedziałek 03.02.2014 do piątek 14.02.2014
Ferie w Domu Muz – Toruń

W pierwszym tygodniu placówka przy ul. Poznańskiej 52 proponuje zajęcia manualne, w czasie których uczestnicy uszyją różnymi ściegami duże maskotki, stworzą materiałowe breloczki oraz inne przytulne cudaki. Natomiast Dom Muz przy ul. Okólnej 169 zaprasza na warsztaty „Pejzaż XXXL". Pod okiem plastyka młodzi artyści wspólnie namalują zabawną historię w panoramie o długości 6 metrów. Praca zawiśnie na wystawie. Z kolei młodzież (14-17 lat) będzie mogła wziąć udział w warsztatach fotoretuszu zdjęć, które odbędą się na starówce – w Domu Muz przy ul. Podmurnej 1/3.

W drugim tygodniu białych wakacji Dom Muz na Rudaku proponuje twórczą podróż do ciepłych krain. Uczestnicy zajęć poznają podstawowe informacje na temat ciekawych regionów świata, a następnie wezmą udział w warsztatach artystycznych. Stworzą m.in. wielkie indiańskie autoportrety, wykonają etniczną, glinianą biżuterię, a z filcu zrobią egzotyczne broszki-kwiaty. Natomiast w placówce na Podgórzu odbędą się zajęcia plastyczno-ruchowe dla ciekawych świata. Mali podróżnicy będą mogli wykonać repliki obiektów, które zobaczą podczas symbolicznej „wyprawy dookoła ziemi". Ponadto w formie gier i zabaw poznają ciekawostki z obyczajów i kultury innych krajów oraz spróbują naśladować ruch tańca lub obrzędów z dalekich krain.

W czasie całych ferii w Domu Muz przy ul. Okólnej w godzinach 10:00-12:00 będzie działała świetlica dla dzieci. W programie zajęcia plastyczne, wyjścia do kina, gry planszowe i zabawy. Do świetlicy wstęp wolny.

Wszystkie warsztaty (prócz zajęć z fotoretuszu) przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 12-13 lat, a ich koszt to waha się od 20 do 30 zł za tydzień. Na zajęcia obowiązują zapisy. Aby zarezerwować miejsce w grupie bądź otrzymać dodatkowe informacje, należy dzwonić pod numery: ul. Okólna 169 tel. 56 654-84-56, ul. Poznańska 52 tel. 56 664-49-12, ul. Podmurna 1/3 56 621-05-81. Szczegółowa oferta zajęć w czasie ferii znajduje się na stronie www.dommuz.pl

Szczegółowy opis oraz terminy warsztatów:

Dom Muz ul. Podmurna 1/3

3-7.02.2014 r. godz. 15:00-16:30
Warsztaty fotoretuszu (14-17 lat)

Uczestnicy zajęć poznają podstawowe zagadnienie z fotoretuszu zdjęć, np. jak przerobić zwykłą domową fotografię, dokonać korekcji koloru, wyrównać lub skontrastować poziomy światła i cienia. Wymogiem uczestniczenia w warsztatach jest posiadanie własnego laptopa.

Prowadzenie: Łukasz Pawlikowski, Ziemowit Cichocki

Dom Muz ul. Okólna 169

3-14.02.2014 r. godz. 10:00-12:00
Świetlica (7-13 lat)

Zajęcia manualne, gry planszowe i zabawy w świetlicy (7-13 lat)

3-7.02.2014 r. godz. 12:00-13:30
Pejzaż XXXL (7-12 lat)

Pod okiem plastyka Zbigniewa Przybysza wspólnie namalujemy farbami akrylowymi zabawną historię w panoramie o długości 6 metrów. Praca zespołowa. Obraz zawiśnie na wystawie.

Prowadzenie: Zbigniew Przybysz

10-14.02.2014 r. godz. 12:00-13:30
Artystyczne podróże (8-12 lat)

Zapraszamy w twórczą podróż do ciepłych krain. Uczestnicy zajęć poznają podstawowe informacje na temat ciekawych regionów świata, takich jak Afryka, Meksyk czy Amazonia, a następnie wezmą udział w warsztatach artystycznych. Stworzą m.in. wielkie indiańskie autoportrety, wykonają etniczną, glinianą biżuterię, a z filcu zrobią egzotyczne broszki-kwiaty.

Prowadzenie: Marta Gąsowska

Dom Muz ul. Poznańska 52

3-7.02.2014 r. godz. 10:30-12:00
Kotki, maskotki i inne cudaki… (7-13 lat)

Podczas zajęć będziemy szyli różnymi ściegami duże maskotki, tworzyli breloczki oraz inne miłe cudaki z miękkich materiałów i włóczek. Nawet dzieci, które do tej pory nie miały w ręku igły, będą się świetnie bawiły.

Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska
Koszt: 30 zł/tydzień

10-13.02.2014 r. godz. 12:00-14:00 (bez piątku za to w czwartek Wielki Finał – o godzinę dłużej)
Dookoła ziemi… (7-13 lat)

Zajęcia plastyczno-ruchowe dla ciekawych świata….

Mali podróżnicy będą mogli wykonać repliki tych przedmiotów lub obiektów, które podczas tej wyprawy wydadzą im się najbardziej interesujące. Będą również poznawać ciekawostki z obyczajów i kultury innych krajów, spróbują m.in. naśladować ruch wykonywany podczas zabaw, obrzędów lub tańca z wybranego kraju. Gościnnie kilka tańców zaprezentuje Daniela Wyrbińska (instruktor zajęć muzyczno-ruchowych).

Prowadzenie: Joanna Łagan
Koszt: 5 zł/dzień, 20 zł/tydzień