Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +

ferie 2011

📅 poniedziałek 31.01.2011 do piątek 11.02.2011
ferie 2011

Oferta zajęć w czasie ferii

Dom Muz ul.Okólna 169

12.02.2011(sobota) godz. 12:00
Serdeczna Manufaktura – rodzinne tworzenie kartek walentynkowych
Zapraszamy wszystkich, a w szczególności rodziców z dziećmi
do wspólnego wykonania niepowtarzalnych kartek dla najbliższych w
różnorodnych technikach (m. in. scrapbooking, quilling czy witraż).
Zapewniamy wszystkie materiały oraz mile spędzony czas.
Wstęp 3 zł od osoby
ZAPISY: tel. (56) 654-84-56, dommuz.okolna@gmail.com

12.02. 2011 (sobota) godz. 11:00-18:00
Warsztaty tańca Improwizacji w Kontakcie
Nieformalna grupa KoGITo wraz z Fundacją Natura Kultura organizują warsztaty tańca Improwizacji w Kontakcie. Warsztaty odbędą się w Domu Muz na ul. Okólnej 169, 12.02, godz. 11:00 – 18:00. Dzień przed warsztatami 11.02 o godz. 18:30 odbędzie się w wieczór integracyjny dla uczestników warsztatów w Domu Muz na ul. Podmurnej 1/3. Przedstawiona zostanie prezentacja ze wcześniejszych warsztatów oraz prezentacja Sebastiana Flegiela o tańcu Improwizacji w Kontakcie.

Zajęcia poprowadzi Sebastian Flegiel: tancerz, nauczyciel Kontakt Improwizacji, doświadczony w rozmaitych dziedzinach ruchu. Aktywnie uczestniczy w rozpowszechnianiu Kontakt Improwizacji, organizuje, a także prowadzi warsztaty i zajęcia. Uczestniczył w wielu przedsięwzięciach artystycznych w Wielkiej Brytanii, Francji, Słowacji, Niemczech oraz przedstawieniach teatralnych w Polsce, Hiszpanii, Francji, Włoszech i Słowacji. Plan warsztatów obejmuje 5 godzin ćwiczeń z przerwą na darmowy, wegański posiłek ze zdrowej ekologicznej żywności oraz jam-session przy brzmieniu naturalnych instrumentów. Warsztaty odbywają się w ramach projektu pt. „Kont(r)akcja” , który uzyskał dofinansowanie z Programu „Młodzież w Działaniu”.
Projekt realizowany jest przy współpracy z Domem Dziecka Młody Las oraz kolektywem KOZEE.

Improwizacja w Kontakcie to współczesna technika tańca powstała w latach "70. Wywiodła się z połączenia profesjonalnego baletu i sztuki walki Aikido. Z biegiem lat forma tańca zmieniła się znacznie. Obecnie zawiera się w niej wiele innych treści, różnych form tańca, ćwiczeń integracyjnych i gimnastycznych. Ogólnie taniec opiera się na utrzymaniu wspólnego punktu kontaktu ciał (niekoniecznie dwóch) i dzieleniu ciężaru w trakcie ruchu.

Wstęp za darmo od 15 lat! Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy do 3 dni przed warsztatami lub wykorzystania miejsc.
Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny:
Tomasz Michnik – Fundacja Natura Kultura tel: 784 063 164
Joanna Tercjak – Nieformalna Grupa KoGITo tel: 501 543 456
lub e-mail: kontakt.kogito.improwizacja@gmail.com
Zapisy od 5 lutego.

26.02.2011 (sobota) godz. 12:00
Gorące rytmy karnawału – warsztaty Latino fitness
Warsztaty łączące elementy fintessu z tańcem Latino są okazją
do poznania latynoskich kroków tanecznych oraz doskonałą rozgrzewką w zimowy dzień.
(Prosimy zabrać strój sportowy, wygodne obuwie oraz wodę.
Możliwość kontynuacji na cotygodniowych warsztatach w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52)
Wstęp 7 zł

Ferie w Domu Muz przy ul. Okólnej 169 i Podmurnej 1/3

ZAPISY na wszystkie zajęcia:
tel. (56) 654-84-56, dommuz.okolna@gmail.com

Oferta:
MŁODY ARCHEOLOG
Warsztaty archeologiczne dla dzieci (7-12 lat)
1-3 lutego
I grupa: 10:30-12:30 – Dom Muz ul. Okólna 169
II grupa: 14:30-16:30 – Dom Muz ul. Podmurna 1/3

Koszt: 15 zł za turnus (3 spotkania po 2 godziny)

W programie mnóstwo gier i zabaw odkrywających cywilizacje starożytnego świata oraz przybliżających pracę archeologa m. in. budowanie greckiego miasta, nauka hieroglifów, konstruowanie stroju legionisty rzymskiego czy wędrówki po Imperium Romanum. Poprzez zabawę dzieci dowiedzą się np. czym były piramidy, co na co dzień robił starożytny Grek czy jak daleko dotarły wojska rzymskie.

CYRKOWE SZTUCZKI
Zajęcia kuglarskie dla dzieci i młodzieży (8-15 lat)

31 stycznia-4 lutego
10:00-11:30 – Dom Muz ul. Okólna 169

Koszt: 20 zł za turnus (5 spotkań po 1,5 godziny)

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy pragną nauczyć się ciekawych sztuczek oraz rozwinąć zręczność i kreatywność. Poznamy sztukę żonglerki, naszą równowagę będziemy rozwijać na rola-bola, a także nauczymy się podstaw balansu i kręcenia diabolem.

MASKI, MASKI, MASKI.
Budowa masek karnawałowych. (7-13 lat)

7-11 lutego
10:00-11:30 – pracownia plastyczna Dom Muz ul. Okólna 169

Koszt 10 zł za turnus (5 spotkań po 1,5 godziny)
Uwaga! Wymagane uczestnictwo od pierwszego do ostatniego dnia zajęć.

Tworzenie masek w klasycznej technice papier mache. Modelowanie w masie papierowej z użyciem kleju i mąki żytniej na bazie formy glinianej.

ZAJĘCIA TEATRALNE (10-14 lat)

7-9 lutego
12:00-13:00 – Dom Muz ul. Okólna 169

wstęp wolny – warsztaty promocyjne

Poznamy różne formy ekspresji scenicznej jak np. plastyka ruchu, czy gra z rekwizytem. (Zajęcia promocyjne. Uczestników zapraszamy do kontynuacji w następnym semestrze)

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA (7-13 lat)

31 stycznia-11 lutego (oprócz soboty i niedzieli)
10:00-12:00 – Dom Muz ul. Okólna 169

Zajęcia plastyczne, integracyjne, gry i zabawy świetlicowe.