Akademia tańca

📅 sobota 14.09.2013 do niedziela 15.09.2013
Europejskie Dni Dziedzictwa

Europejskie Dni Dziedzictwa 2013

Wydarzenia w drugiej części obchodów będą zogniskowane wokół postaci wybranych twórców potęgi Łodzi i ich dziedzictwa. W Oddziale Sportu i Turystyki udostępniona zostanie wystawa czasowa Maria Kwaśniewska-Maleszewska. W stulecie urodzin, odbędą się również wydarzenia przypominające postać tej wybitnej sportsmenki oraz zajęcia plastyczne dla dzieci przygotowane w oparciu o prezentowane na ekspozycji muzealia: medale, żetony, puchary i materiał ikonograficzny.

Natomiast w przestrzeni miejskiej Muzeum Miasta Łodzi zorganizuje spacer szlakiem realizacji łódzkiego zakładu kamieniarsko-rzeźbiarskiego A. Urbanowski wraz z prezentacją wybranych pomników nagrobnych i mauzoleów na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej.

14 września (sobota)

12.00 – spacer "Na szlaku dzieł Urbanowskich"
Prowadzenie: Cezary Pawlak
Zbiórka przed Starym Cmentarzem, ul. Ogrodowa 38