Królik i Misia

Europejski Dzień Języków

📅 sobota 22.09.2012
Europejski Dzień Języków

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz europejskie instytuty kultury i języka w Krakowie: British Council, Instytut Francuski, Goethe Institut, Instytut Cervantesa, Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ, Instytut Austiracki, Włoski Instytut Kultury mają zaszczyt zaprosić na obchody Europejskiego Dnia Języków w sobotę 22 września.

sobota, 22.09.2012, godz. 10:00-15:00
Dzień otwarty Instytutu Cervantesa
Kraków, ul. Kanonicza 12

10:00-15:00 Testy kwalifikacyjne, informacja i zapisy na kursy
10:00 Pokaz filmów krótkometrażowych
11:00-11:45 Hiszpański dla początkujących – lekcja pokazowa
12:00 EDJ dla dzieci: opowiadanie bajek i meksykańskie wycinanki
13:00 Koncert Dominika Mechlińskiego, akordeon
13:00-14:00 Przygotowanie do egzaminu DELE – lekcja pokazowa
14:00 Degustacja hiszpańskich potraw
15:00 Koncert Dominika Mechlińskiego, akordeon

DZIEŃ OTWARTY INSTYTUTÓW KULTURY I JĘZYKA: od 10.00-15.00
Program wydarzeń w poszczególnych instytutach dostepny jest na stronie: http://www.edj.krakow.pl

Ponadto:
od 10:00 Kulinarno-językowa gra miejska Gotuj się! (rejestracja na www.edj.krakow.pl)

Start i meta w Teatrze Groteska
Lokalizacja: Stare Miasto
Firmy cateringowe ruszają na podbój Europy. Kluczem do sukcesu jest znajomość regionalnych kulinariów i zasad savoir-vivre, najlepiej w różnych językach… "Gotuj się!” to strategiczna gra językowa łącząca zabawę i rywalizację z nauką obcojęzycznego słownictwa. Drużyny wcielą się w rolę nowopowstałych firm cateringowych, które rozpoczną działalność na terenie Unii Europejskiej. Dzięki programowi grantowemu dla drobnych przedsiębiorstw, otrzymają pomoc finansową (pod warunkiem wypełnienia stosownego wniosku, w języku angielskim) i pierwsze zlecenie. Właściwa realizacja pierwszego zlecenia gwarantuje kolejne zlecenie, które zapewnią zadowoleni klienci. Struktura gry pozwoli drużynom na samodzielny wybór najlepszej strategii. Będą mogły wykonywać łatwiejsze zadania – zlecenia, które będą mniej punktowane, lub zadania trudniejsze, bardziej ryzykowne, ale też bardziej opłacalne. Realizując zadania drużyny zarabiają lub tracą pieniądze (żetony).  Wygra drużyna, która zarobi najwięcej pieniędzy i zaliczy wszystkie obowiązkowe zadania. Większość zadań będzie odbywała się w siedzibach instytutów. Będzie także możliwość wykonywania zadań nadobowiązkowych i odbywania krótkich "szkoleń językowych” związanych z wykonywanymi zleceniami.
Wystawa: Riera i Aragó – Akwaforty

19:00 Noc Kina Europejskiego w Kinie Pod Baranami
Program:
19:00
Śniegi Kilimandżaro (Les Neiges du Kilimandjaro)
Reżyseria: Robert Guédiguian
Francja, 2011, 90 min
Nagroda filmowa Parlamentu Europejskiego LUX 2011.

20:45
Gorączka (La Febbre)
Reżyseria. Alessandro D’Alatri,
Włochy, 2005, 108 min

22:30
Habana Blues
Reżyseria: Benito Zambrano
Hiszpania, 2005, 110 minut
Nagrody GOYA 2005 za najlepszą muzykę i montaż.

00:30
Seria krótkich dokumentów związanych z problemami tożsamości kulturowej w Wielkiej Brytanii.

ul. Kanonicza 12

cracovia@cervantes.es