UD

Muzeum Miasta Gdyni
📅 piątek 12.07.2024
Elegantki z morskiej pianki – warsztaty tworzenia biżuterii
W czasie wakacji Gdynia przechodzi prawdziwą transformację! Niespodziewanie z dość spokojnego miasta zamienia się w pełen życia kurort. Nic w tym dziwnego – już od niepamiętnych czasów liczne grono turystów przyjeżdża latem, żeby odpocząć na łonie nadmorskiej natury.

Ciekawe co właściwie sprawia, że przyroda w Gdyni jest tak wyjątkowa? Przekonajmy się w trakcie corocznego klasyku czyli cyklu wydarzeń dla dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami „Wakacje w Muzeum”, gdzie przy okazji różnych kreatywnych wyzwań, dowiemy się więcej o tym co w morzu piszczy.

Śledź i łosoś, flądra, dorsz – te ryby, znasz i dam za to grosz. Ale już nie każdy wie, że w Bałtyku więcej dzieje się. Chciałbyś wiedzieć morskie sekrety? Szykuj buty, wkładaj skarpety! Poznasz z nami legendę o Wodnicy – syrenie, czyli rybie w spódnicy. A na koniec każdy zrobi, biżuterię rodem z morskiej toni.

Cykl wydarzeń rodzinnych „Wakacje w Muzeum” towarzyszy wystawie historyczno-sensorycznej „W Gdyni nie pada”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

WAKACJE W MUZEUM – wakacyjne warsztaty dla rodzin z dziećmi
Terminy: 12.07.2024 r., godz. 11:00
Bezpłatne wejściówki do pobrania ze strony www.bilety.muzeumgdynia.pl
Prowadzenie: Dorota Dombrowska – Wyżga / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni