Dzień Rodzinny: Wyrafinowany stwór – warsztaty dla rodzin z dziećmi

📅 sobota 20.07.2024
🎫 15zł
Dzień Rodzinny: Wyrafinowany stwór – warsztaty dla rodzin z dziećmi
Jakieś sto lat temu artyści zwani surrealistami wymyślili wspaniałą zabawę. Polega ona na tym, że ktoś rysuje kawałek obrazka, potem zagina kartkę tak, aby nic nie było widać i podaje ją kolejnej osobie. Nowy autor tworzy dalszą część rysunku, potem znowu zagina kartkę i przekazuje dalej. Na koniec oczom uczestników ukazuje się niezwykły stwór.

My też możemy pobawić się jak surrealiści! Spotkajmy się w Muzeum i odwiedźmy regał osobliwości na wystawie „To nie jest magazyn”. Zainspirowani nietypowymi eksponatami, namalujemy nasze własne stwory na drewnianych deseczkach, które będziemy mogli wziąć na pamiątkę do domu. Mile widziani artyści w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami.

Warsztaty towarzyszą wystawie „To nie jest magazyn”.

Termin: 20.07.2024, godz. 11:00
Bilety: 15 zł od dziecka, opiekunowie wstęp bezpłatny – do nabycia w kasie oraz na www.bilety.muzeumgdynia.pl
Prowadzenie: Olga Lewandowska / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A