Weleda

Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47
📅 sobota 01.06.2019
Dzień Dziecka z Muzeum Gdańska
W sobotę, 1 czerwca 2019 r., od godz. 10:00 do 18:00 w Ratuszu Głównego Miasta odbędą się cztery bezpłatne zajęcia warsztatowe, przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat. Pod okiem edukatorów oraz opiekunów najmłodsi dowiedzą się o tajemnicach i narodzinach pisma, a także wezmą udział w warsztatach z zakresu podstaw sztuk plastycznych i… magii. Rodzice i dzieci mogą wybrać i uczestniczyć w dowolnym z proponowanych zajęć.

– Dzień Dziecka obchodzony jest w różnych rejonach świata w różnych terminach. Zainicjowany 1949 roku przez Światową Federację Kobiet Demokratycznych 1 czerwca jako Międzynarodowy Dzień Dziecka miał być świętem ochrony dzieci przed wojną, krzywdą i głodem. W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 r. Dziś to okazja do wspólnego świętowania i zabawy, dlatego serdecznie zapraszamy do najmłodszych wraz z rodzicami do uczestniczenia w specjalnie przygotowanych warsztatach – mówi Monika Kryger z Muzeum Gdańska, kierownik Działu Edukacji.

Zajęcia warsztatowe odbędą się w Sali Edukacyjnej Ratusza Głównego Miasta Gdańska. Wejście do pomieszczeń administracyjnych możliwe jest poprzez przejście bramne zlokalizowane od ulicy Piwnej 35/37. Każde z zajęć, przeznaczone dla grupy 26 osób (wraz z opiekunami), potrwa 1,5 h. Nie obowiązuje rejestracja, decyduje kolejność przybycia.

Program

10.00-11.30 – warsztaty 1. Alfabetyczny galimatias, czyli rzecz o narodzinach pisma

12.00-14.00 – warsztaty 2. Praktyczne wyklejanki, czyli podstawy dekupażu

14.30-16.00 – warsztaty 3. Zabawy ze sztuką, czyli malarskie abc

16.30-18.00 – warsztaty 4. Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy, czyli magiczne sztuczki wesołej wiedźmy.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

18.00 zakończenie

Kiedy: 1 czerwca 2019 r. (sobota), godz. 10:00-18:00.

Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47 (wejście od ul. Piwnej 35/37)

Wstęp: bezpłatny, bez rejestracji

Limit: 26 os. / zajęcia