Weleda
Weleda Baby

Dzień Dziecka Z Muminkami? „Przystanek Helsinki“ Zaprasza!

ul. Jazdów 3/18, Warszawa
📅 piątek 27.05.2016 do niedziela 29.05.2016
flaga fińska fiński dzień dziecka warszawa 2016 rotacyjny dom kultury jazdów
 Projekt, prowadzony przez fińską firmę YIT, jest częścią Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie (ul. Jazdów 3/18)*.

O bajkową atmosferę na „Przystanku Helsinki“ zadbają Muminki – znane z „Dobranocki“ postaci, które zawdzięczamy fińskiej pisarce, Tove Jansson. Dzieci wezmą udział w kreatywnych warsztatach, poznają też zabawki z drewna (Finlandia to królestwo drzew**). Drewniane puzzle, bierki i domino będą nietuzinkowe, bo w rozmiarze XXL!

To tylko namiastka atrakcji w ramach „Przystanku“ – na uczestników czeka malowanie twarzy, czytanie ksiażek dla dzieci i wspólne kolorowanki. Nie zabraknie też zajęć ruchowych. W części wieczornej organizatorzy będą z kolei prezentować fińskie filmy i bajki, a chętni nauczą się podstaw języka fińskiego.

Oryginalny Dzień Dziecka? „Przystanek Helsinki” w fińskim domku na Jazdowie zaprasza!

„Przystanek Helsinki“ będzie otwarty dla dzieci i dorosłych od 27-29 maja i 1-5 czerwca. Projekt jest częścią Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie (ul. Jazdów 3/18). Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie został utworzony w związku z realizacją Budżetu Partycypacyjnego w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w roku 2015. W zamyśle twórców ma stanowić przestrzeń otwartą dla podmiotów i osób pragnących realizować działania kulturalne i społeczno-kulturalne, adresowane do społeczności lokalnej – mieszkańców dzielnicy i całej Warszawy.

Program*

PRZYSTANEK HELSINKI

10:00-13:00

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Zabawy i atrakcje dla dzieci ( plastyczne, ruchowe na placu zabaw).

13:00-16:00

Warsztaty rodzinne dla dzieci i rodziców, w tym malowanie koszulek, robienie maskotki, zabawy rodzinne mega zabawkami.

16:00-19:00

Spotkania ze sztuką i kulturą fińską, w tym nauka podstaw języka fińskiego, prezentacja fińskiej sztuki współczesnej, architektury, designu, wzornictwa przemysłowego, atrakcji turystycznych.

19:00-21:00

Spotkanie z kinem i muzyką fińską – seans filmowo-muzyczny dla dorosłych

*Program obowiązujący w każdym dniu imprezy