Weleda

bezpłatne

5 czerwca (niedz.), godz. 12.00-19.00

wstęp wolny

Myślę, że tym co czyniło nasze dzieciństwo tak szczęśliwym – były dwie rzeczy: wolność i poczucie bezpieczeństwa

Astrid Lindgren

55 lat temu trafiła do rąk i serc polskich czytelników książka o niezwykłej dziewczynce, która chciał zostać piratem, samotnej i niesfornej, wystawiającej świat dorosłych (dla ich dobra) na nieustanną próbę.

„Dzień Dziecka z Astrid Lindgren” ma zainspirować dzieci twórczością szwedzkiej pisarki oraz przypomnieć dorosłym, że do wspólnej zabawy wystarczą błąkające się po domu skarpetki, kawałek kartonu i wstążka. To także doskonała okazja, aby wziąć udział w warsztatach i dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i o tym jak wychować Pippi gdy niepostrzeżenie pojawi się w naszym domu!

PROGRAM DNIA DZIECKA Z ASTRID LINDGREN

Godz. 12.00-19.00 WARSZTATY PLASTYCZNO-KRAWIECKIE „POD IGIEŁKĄ” I „POD SKARPETKĄ” ─ uszyj ze skrawków materiałów „przykrótką, połataną sukienkę”, a błąkające się po domu skarpetki nie do pary przemień w lalkę lub konia (mile widziane własne skarpetki, skrawki materiałów i guziki).

Godz. 12.00-19.00 GIERKI NA CZTERY FAJERKI ─ będziemy skakać w klasy, albo w chłopka, rzucać do celu w kwiatki, podróżować statkiem dookoła świata, wchodzić po drabinach, zsuwać się po wężach, ścigać się w kapslach, wymyślać nazwy państw i miast, puszczać łódeczki, oraz listy na sznurkowej poczcie, a wszystko to… na chodniku.

Godz. 13.00-16.15 PIPPI-CZYTANKA ─ czytanie na głos fragmentów książki „Fizia Pończoszanka” w interpretacji aktorek Moniki Obary i Agaty Góral.

Godz. 18.00-19.00 MUZYCZNE FIGLE MIGLE Z BUDYNIEM ─ zabawa z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem, muzykiem, autorem tekstów i piosenek, multiinstrumentalistą ( „Pogodno”, „Babu Król” ).

Godz. 12.00-18.00 KĄCIK PACYKOWANIA ─ malunki na twarzy, farbowanie włosów, stylizacja na Pippi, małpkę i inne.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Godz. 12.00-19.00 KĄCIK NIESTWORZONYCH HISTORII ─ zabawa z kostkami storytellingowymi! Wychodzimy naprzeciw dziecięcej fantazji! Prowadzenie: Teatr Ex Machina

Godz. 12.00-19.00 KSIĄŻKI POD CHMURKĄ ─ „Dzieci z Bullerbyn”, „Emil ze Samalandii”, „Fizia Pończoszanka”, „Bracia Lwie Serce” i wiele innych książek do czytania i do wygrywania w konkursach. Partnerzy: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Marginesy.

WARSZTATY DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW – zapisy!

12.00-13.30 PI(PI)SAĆ JAK ASTRID! ─ warsztaty kreatywnego pisania (creative writing). Burza mózgów, mapy postaci i teksty kolażowe inspirowane książkami Lindgren. Praca w parach więc zapisy w duecie np. opiekun (12+) i dziecko (7+). Mile widziane rodzeństwo. Prowadzenie: Paulina Danecka, poetka, dramatopisarka, art coach, autorka blogakobietom.wordpress.com. Czas: 1,5 h. Grupa: 14 os. Udział bezpłatny. Zapisy: warszawajestkobieta@gmail.com.

14.00-18.00 UWGA PIPPI! ─ czy Pippi miała adhd? Jak sprawić by ciekawość poznawcza przerodziła się w wytrwałość? Jak dbać o optymizm dziecięcy? Jak nie odebrać dziecku entuzjazmu? Warsztaty z Zuzanną Taraszkiewicz ─ doulą, coachem rodzicielskim, autorką programów edukacyjnych, a przede wszystkim mama trzech dziewczynek.

14.00-15.30 JAK WYCHOWAĆ PIPPI!? Czas: 1,5 h. Warsztat dla rodziców małych dzieci (0-2 lata). Grupa: 16 osób. Udział bezpłatny na zapisy: warszawajestkobieta@gmail.com.

16.30-18.00 GDY MAMY W DOMU PIPI! Czas: 1,5 h. Warsztat dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Grupa: 16 osób. Udział bezpłatny na zapisy: warszawajestkobieta@gmail.com.

Projekt finansowany przez m.st. Warszawę.

Kontakt: Kinga Sochacka, Fundacja Warszawa jest kobietą, tel. 537 994 614, warszawajestkobieta@gmail.com

Wydarzenie na FB: https://web.facebook.com/events/181796608882484/

Strona Fundacji: https://warszawajestkobieta.wordpress.com/