Weleda
Weleda Baby

Dzień Dziecka w Teatrze Capitol Przenieście się do świata fantazji w weekend 3 – 4 czerwca!

Teatr Capitol
📅 sobota 03.06.2023 do niedziela 04.06.2023
Bajkowa scena Teatru Capitol, jak co roku przygotowała mnóstwo atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Z myślą o familijnych spotkaniach z kulturą zaprasza do wspólnego świętowania w weekend 3 – 4 czerwca. Na najmłodszych Widzów czekają aż cztery emocjonujące przedstawienia, które uczą i bawią jednocześnie. Po każdym z nich, Teatr zaprasza Milusińskich na pełne zabawy animacje ruchowe. W trakcie animacji rodzice mogą napić się aromatycznej kawy i miło spędzić czas w teatralnym foyer.

Z okazji swojego święta najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w szalonych perypetiach bohaterów spektakli „Brzechwa 2020” i „Projekt Tuwim.” Razem z Gerdą przemierzyć zimową krainę w przepięknej scenicznej adaptacji „Królowej Śniegu” oraz śledzić z zapartym tchem ponadczasową historię Kopciuszka w sztuce #kopciuszek.”

SOBOTA – 3 CZERWCA

„Brzechwa 2020” / Duża Scena godz.11:00 – zapraszamy dzieci od 4 roku życia

„Projekt Tuwim” / Scena Mniejsza godz.11:00 – zapraszamy dzieci od 3 roku życia

„Królowa Śniegu” / Scena Amfiteatr godz.12:00 – zapraszamy dzieci od 6 roku życia

NIEDZIELA – 4 CZERWCA

#kopciuszek” / Duża Scena godz.11:00 – zapraszamy dzieci od 7 roku życia

„Projekt Tuwim” / Scena Mniejsza godz.11:00 – zapraszamy dzieci od 3 roku życia

„Królowa Śniegu” / Scena Amfiteatr godz.12:30 – zapraszamy dzieci od 6 roku życia

Po każdym przedstawieniu animacje w cenie biletu!
Dodatkowo na wszystkich małych gości w weekend będą czekały słodkie niespodzianki, ufundowane przez Partnera Teatru Capitol – Krajową Grupę Spożywczą, właściciela marki Polski Cukier.

Bilety i szczegóły: www.teatrcapitol.pl/dzien-dziecka

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą najnowszą repertuarową propozycją:
Spektakl z nianią” przy wybranych niedzielnych spektaklach dla dorosłych.

Jesteś rodzicem i chcesz się wybrać na spektakl, ale nie masz z kim zostawić swojej pociechy? Teatr Capitol ma dla Ciebie idealne rozwiązanie. Zajmie się Twoim dzieckiem, podczas gdy Ty możesz wygodnie i bez stresu obejrzeć spektakl. Rodzicom Teatr oferuje spotkanie z kulturą i chwilę wytchnienia, a milusińskim twórczo spędzony czas z wykwalifikowanymi animatorkami.
Szczegóły: www.teatrcapitol.pl/spektakl-z-niania

„Brzechwa 2020” (reż.Olaf Lubaszenko) powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. To pełen humoru, nieco zwariowany spektakl o przyjaźni, zwierzętach, zdrowiu, higienie i przywarach ludzkiego charakteru.

„Królowa Śniegu” (reż.Tomasz Gawron) groźna, a jednocześnie pociągająca Kraina Lodu, zła i piękna królowa, rozbite kawałki zaczarowanego zwierciadła i ekscytujące przygody Gerdy poszukującej Kaja, składają się w fantastyczne obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem. Muzycznie rozśpiewana inscenizacja w nowoczesnej scenografii sprawi, że będzie to podróż niezapomniana dla Widzów w każdym wieku. Pełna przygód historia niesie ponadczasowe wartości, podkreśla jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość.

„Projekt Tuwim” (reż.Olaf Lubaszenko)pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima. Przenieście się razem z nami do „The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego na jakiej kiedykolwiek byliście! Dzięki wesołej atmosferze i wspólnej zabawie czas w naszej capitalnej szkole minie Wam niezwykle szybko, a wspomnienia pozostaną z Wami na bardzo długo 🙂 Jakie kwiaty możemy podziwiać w ogrodzie botanicznym?

„#kopciuszek” (reż.Tomasz Gawron) – współczesna interpretacja klasycznej baśni Braci Grimm pt.”Kopciuszek.” Główna bohaterka, nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki, propsy czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu przezywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania  zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe…Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia,  kto sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe? Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? O tym wszystkim dowiecie się z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, na którą zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczęta.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Media Patroni: RMF MAXX, Onet, Rzeczpospolita, Tele Tydzień, Świat Kobiety, AMS, Familie.pl, Przegląd, CzasDzieci.pl, BabyGo, Magazyn Świerszczyk, TVP ABC.

Partnerzy Teatru: Kicket.com, oBag.pl, MOKOSH, Aktywna Warszawa, Strefa Music Art, Krajowa Grupa Spożywcza właściciel marki Polski Cukier, MZA, Bambino.