Weleda

Katowice Miasto Ogrodów
📅 niedziela 30.05.2021
Dzień Dziecka w Mieście Ogrodów 2021
Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek jest już ponownie otwarta dla publiczności.
W niedzielę, 30 maja zapraszamy dzieci (6 – 9 lat) na pierwszy po ponad rocznej przerwie dźwiękowy lot wraz z kapitanką Asi Miną (Joanna Bronisławska).

Muzykodrom – stacja lotów muzycznych wyleci wraz z wami z fantastyczny kosmos dźwięków wydawanych przez GIGA grzechoty, które sami sobie zbudujemy. Będzie dużo niespodzianek, tańca i improwizowania. Słowem: dobra zabawa gwarantowana.

Ilość miejsc ograniczona. Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: anna.czubak[at]miasto-ogrodow.eu
Termin: 30.05.21, godz. 11.00 – 12.15
Start i lądowanie: Katowice Miasto Ogrodów (1 piętro, Sala Muzykodromu, plac Sejmu Śląskiego 2)

Muzykodrom to wyjątkowe miejsce dla dzieci na mapie Katowic – Miasta Muzyki UNESCO. Bazą Muzykodromu jest Katowice Miasto Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). To centrum lotów w kosmos melodii, rytmu i harmonii. To miejsce, które brzmi, dźwięczy, szumi, szeleści, dzwoni, pulsuje. Czasami wypełnia się najpiękniejsza muzyką – ciszą. To przestrzeń, gdzie gramy, śpiewamy, komponujemy, eksperymentujemy, badamy, myślimy, poszukujemy i słuchamy. Za przyjemny lot z Muzykodromu dba kapitan Asi Mina, czyli Joanna Bronisławska – muzyk, pedagog, animatorka kultury.
—-
Po zakończonym spotkaniu, nie żegnajcie się jeszcze z Miastem Ogrodów. Na parterze, tuż obok szatni jest dla was przygotowana kosmiczna wystawa. „Wypatrywanie absolutu” składa się z prac i instalacji stworzonych przez dzieci i uznanych artystów podczas warsztatów projektu „Future Artist – Konstelacje”. 30 maja to ostatni dzień trwania ekspozycji, a na zachętę niech posłuży jej wersja online: http://bit.ly/WypatrywanieAbsolutu
Miejsce: Ściana Sztuki Dziecka (parter Katowice Miasto Ogrodów)
Kuratorka ekspozycji: Ewa Kokot

Dodatkowo, we wtorek 1 czerwca warto przyjrzeć się ekranom led i infokioskom w przestrzeni Miasta Katowice. Zostanie na nich wyemitowane specjalne wideo pod hasłem „Dzieci Kochają Sztukę… i Kosmos” przygotowane przez Marcina Wysockiego – projektanta i pedagoga, wykładowcę na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Ten pokaz to 11. akcja projektu „Future Artist” z okazji Dnia Dziecka 2021. Marcin swój projekt stworzył w oparciu o prace dzieci wykonane podczas warsztatów twórczych z Ewą Kokot.
Patronat honorowy Polski Komitet Wychowania przez Sztukę InSea.
Mecenat: Agencja reklamowa Visual-Effect

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu: Edukacja kulturalna