Weleda
Weleda Baby

Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej. Miesiąc Rodziny trwa!

📅 niedziela 31.05.2015
Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej. Miesiąc Rodziny trwa!

Warsztaty artystyczne w języku angielskim, zajęcia z norweskiego, nauka pisania w języku japońskim – podczas Dnia Dziecka na Wyspie Słodowej nie zabraknie rozrywek edukacyjnych. Dzieci nauczą się przygotowywać zdrowe przekąski, będą mogły wziąć udział w eksperymentach chemiczno-fizycznych oraz budowaniu i wyścigach robotów, przemierzą labirynt wiedzy, a także będą mogły przenieść się w czasie, przymierzając stroje z różnych epok.

Rodziny zaprosimy do wypełnionego żywymi roślinami ogrodu edukacyjnego, w którym zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli wziąć udział w różnorodnych warsztatach kreatywnych, a ponadto spotkają tam np. pracujące psy, urocze szczeniaki i kociaki. Uczestnicy będą mogli skorzystać także z piknikowego SPA – masażu, zabiegów pielęgnacyjnych, porad stylistów i specjalistów w zakresie zdrowego odżywiania.

Ponadto na Wyspie Słodowej prowadzone będą zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci i warsztaty pierwszej pomocy, a dziecięcy strach przed lekarzami i placówkami medycznymi postarają się przezwyciężyć studenci medycyny działający pod szyldem Szpitalu Pluszowego Misia. Dzieci wraz z rodzinami zapraszamy także na warsztaty kukiełkowe poświęcone tematyce asertywności oraz wspólne czytanie bajek. Podczas pikniku będzie można również spotkać się z bohaterką książek dla dzieci sympatyczną Kurą Adelą oraz pobawić z najprawdziwszym klaunem.

Tymczasem na Wyspie Piaskowej stanie miasteczko sportowe, w którym prezentowane będą dyscypliny nieolimpijskie i nie tylko, m. in. ringo, łuki, bule, slackline, trickboard, siatkówka, przeciąganie liny. Pograć będzie można także w gry terenowe.

Na scenie odbędą się m.in. zajęcia Drums Alive oraz nauka śpiewania kołysanek dla rodziców, wystawiona zostanie także etiuda teatralna, w której wystąpią lalki z niepełnosprawnością – spektakl jest częścią projektu „Razem zmieniamy świat". Przed godz. 15.00 do wspólnej zabawy dołączą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny, który tego dnia wyruszy z Kościoła św. Krzyża na placu Kościelnym na Ostrowie Tumskim.

Przez cały czas trwania pikniku funkcjonować będzie informacyjne miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielą porad m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin.

Miesiąc Rodziny to oprócz pikników rodzinnych również bezpłatne warsztaty i szkolenia dla rodzin oraz zajęcia sportowe, odbywające się w klubach i centrach sportu należących do fitWRO. Aby wziąć w nich udział, wystarczy wejść na stronę www.miesiacrodziny.pl oraz zapisać się na wybrane wydarzenie. Łącznie dla chętnych przygotowaliśmy blisko 1500 bezpłatnych miejsc.

Dodatkowo za udział w wydarzeniach Miesiąca Rodziny można zbierać punkty, by następnie wymienić je na na nagrody. Karta na punkty znajduje się w harmonogramie Miesiąca Rodziny, który można otrzymać na piknikach oraz w siedzibach naszych partnerów.

Więcej informacji oraz formularz zapisów na miesiacrodziny.pl, a także na profilu wydarzenia
na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1609594572620930/

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.