Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +

Dziecko patrzy, Ty dajesz przykład – konferencja w Szczecinie

📅 piątek 18.05.2012
Dziecko patrzy, Ty dajesz przykład – konferencja w Szczecinie

18 maja 2012

Udział wezmą  Panie Linda i Michelle Adams, współtwórczynie metody Gordona.

Konferencja pod patronatem Pani Poseł na Sejm RP Magdaleny Kochan oraz Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka.

Ideą przewodnią jest spotkanie z Panią Lindą Adams, które daje możliwość poznania metody Gordona od osoby, która ją współtworzyła i żyje tą ideą na co dzień. Natomiast obecność Michelle Adams daje możliwość praktycznego sprawdzenia jej pozytywnych i trwałych oddziaływań na dzieciach, które były wychowane w modelu pozytywnego rodzicielstwa za pomocą metody Gordona.

Dr Thomas Gordon – amerykański psycholog kliniczny, psychoterapeuta, profesor Uniwersytetu w Chicago, prezes Kalifornijskiego Towarzystwa Psychologicznego regionalnego oddziału Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, trzykrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla, bliski przyjaciel Helen i Carla Rogers, autor książek wydanych na całym świecie w 28 językach, konsultant Białego Domu do spraw rodziny – opracował model rozwiązywania problemów bez uciekania się do rozwiązań siłowych

Organizatorzy chcą również zwrócić uwagę na ważną relację nauczyciel – rodzic i jaki ma ona wpływ na funkcjonowanie i rozwój dziecka. Pomimo wzajemnego zainteresowania „dobrem dziecka", pomiędzy nauczycielami a rodzicami rzadko istnieje ścisły kontakt i dobra komunikacja. Jednak nauczyciele i rodzice nigdy nie powinni zapominać o tym, że oboje kształtują zachowania dziecka. Wpływ naszych modeli postępowania na zachowanie dziecka jest ukazany i potwierdzony w wielu badaniach nad teorią społecznego uczenia się i teorią agresji wyuczonej A. Bandury.

CEL

• pokazanie dobrych praktyk wychowawczych
• upowszechnienie idei i wiedzy dotyczącej metody Gordona
• podzielenie się doświadczeniami z praktyki stosowania metody Gordona
• upowszechnianie metody Gordona jako profilaktyki i edukacji społecznej
• rozwijanie umiejętności i postaw wychowawczych opartych o nieagresywny model
• wpływanie na kształtowanie społecznych postaw dzieci i młodzieży
• inspirowanie rozwoju powiązań naukowych ze światem
• upowszechnienie najnowszych metod wychowawczych

Miejsce:
Aula Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Krakowska 71- 76, 71-003 Szczecin

W związku z ograniczoną liczbą miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Organizator konferencji nie pokrywa kosztów przejazdu i zakwaterowania uczestników. Każdy uczestnik otrzymuje imienny dyplom uczestnictwa.

Decyduje kolejność zgłoszeń, więcej na http://gordon.edu.pl/fundacja.html, tel. kom. 602 336 109, 606 364 046